گزینه تهیه نسخه پشتیبان به وسیله گوگل درایو به WhatsApp افزوده شد

چند ماه پیش گزارش کردیم که اپلیکیشن واتزاپ حالا گزینه ای برای تهیه نسخه پشتیبان درون گوگل درایو را ایجاد کرده و احتمالا به زودی قابلیت مذکور در اختیار تمام کاربران قرار می گیرد. مدت زمان زیادی می گذرد و کمپانی واتزاپ حالا رسما این ویژگی را تایید نموده است.

جالب این است که نه فیسبوک و نه واتزاپ این خبر را اعلام نکرده اند و در بلاگ گوگل درایو شاهد رونمایی از آن بودیم. نکته قابل توجه دیگر، ارتباط نه چندان نزدیک گوگل و فیسبوک، مالک واتزاپ است. شکل گیری همکاری تنگاتنگ میان این دو کمپانی توجه بسیاری را به خود برانگیخته.

براساس بلاگ گوگل درایو، وظیفه آن ها در زمینه همکاری با واتزاپ، تهیه نسخه پشتیبان از پیام های متنی، صوتی، تصاویر و ویدیوهاست. بنابراین اطلاعات کاربران دیگر صرفا روی یک تلفن همراه باقی نخواهد ماند و در هر دستگاهی می توان به آن ها دسترسی داشت.

گوگل می گوید آپدیت جدیدی امروز برای ورژن اندرویدی اپلیکیشن واتزاپ منتشر خواهد شد و گزینه تهیه نسخه پشتیبان را فراهم خواهد آورد اما صحبتی از ورژن iOS به میان نیامده. به هر صورت واتزاپ قشر گسترده ای از کاربران خود را از این ویژگی محروم نخواهد کرد و باید منتظر باشیم تا آپدیت نسخه iOS نیز ارائه شود.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟