ایلان ماسک در واکنش به استخدام کارمندان تسلا توسط اپل: شرکت آن ها قبرستان ما است

ایلان ماسک در واکنش به استخدام کارمندان تسلا توسط اپل: شرکت آن ها قبرستان ما است

آنطور که شایعات حکایت دارند، به نظر می رسد که اپل در حال کار بر روی یک خودرو بدون راننده است. هنوز شواهد محکمی برای این موضوع در دسترس نیست، اما استخدام های جدیدی که اپل انجام داده، نشان می دهد که تیم کوک و یارانش، دنیا خودرو را بسیار جدی گرفته اند.

در میان این استخدام ها، افرادی دیده می شوند که سابقه کار در تسلا را داشته اند و در کنار ایلان ماسک، تجارب ارزنده ای را در حوزه خودرو به دست آورده اند. حال یک روزنامه آلمانی همین موضوع را دستمایه یک مصاحبه جنجالی با مدیر تسلا قرار داده و صحبت های جالبی را از ماسک به انتشار رسانده است.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

هنگامی که حین مصاحبه در رابطه با این موضوع از ماسک سؤال می شود، وی می گوید: «آنها (اپل) افرادی را استخدام کرده اند که ما قبلا اخراج کرده ایم. ما حتی در شرکت به شوخی اپل را قبرستان تسلا می نامیم.» ماسک همچنین تاکید می کند که: «اگر در تسلا موفق نشدید، بروید و برای اپل کار کنید.»

ماسک در ادامه و در پاسخ به سؤال خبرنگار آلمانی مبنی بر نگران بودن بابت ورود اپل به حوزه خودرو، آخرین محصول اپل را زیر سؤال می برد و چنین می گوید:

«آیا تا به حال به اپل واچ نگاهی انداخته اید؟ (می خندد). اینکه اپل به این سمت حرکت می کند و قصد سرمایه گذاری در این حوزه را دارد، نکته خوبی است. اما نباید فراموش کنیم که خودروها بسیار پیچیده تر از موبایل و یا ساعت هوشمند هستند. شما نمی توانید به سراغ شرکت هایی همچون فاکسکان بروید و به آن ها بگویید برای من یک ماشین بساز. اما به هر حال برای اپل خودرو تنها حوزه منطقی جهت بروز نوآوری است. یک قلم جدید و یا یک آیپد بزرگتر، چندان برای این کار مناسب نیستند.»

اما جالب است بدانید که پس از انتشار این مصاحبه، ماسک طی چند توییت به دلجویی از اپل پرداخت و به نوعی تلاش کرد تا حرف های تندی که زده است را جبران نماید. ماسک در یکی از توییت های خود چنین نوشته است:

«هی! من از اپل بدم نمی آید. این مجموعه یک شرکت بزرگ است که افراد با استعداد بسیاری در آن فعالیت می کنند. من عاشق محصولات آنها هستم و خوشحالم که می خواهند یک خودرو بسازند.»

ماسک همچنین در توییت بعدی خود تلاش می کند تا نگاه تحقیر آمیزی که به اپل واچ در حین مصاحبه داشته است را توجیه کند:

«اما در رابطه با ساعت، باید بگویم که جانی و تیمش محصول بسیار زیبایی را خلق کرده اند. اما کارآیی این دستگاه چندان من را تحت تاثیر قرار نمی دهد. تا عرضه نسل سوم، این موضوع قطعا برطرف خواهد شد.»

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.