کاربران Xbox One preview پیش از موعد راه فعال کردن کورتانا را پیدا کردند

در حالی که کورتانا تا سال آینده میلادی برای اکس باکس وان ارائه نخواهد شد، تست کنندگان نسخه بتای داشبورد جدید این محصول، موفق شده اند از هم اکنون به آن دسترسی داشته باشند.

البته این دسترسی به شکل رسمی ارائه نشده و برخی کاربران به شکل تصادفی متوجه شده اند که در صورت ورود به بخش تنظیمات کنسول، رفتن به بالای صفحه و چندبار فشردن دکمه A، می توانند این دستیار دیجیتالی را فعال نمایند.

داشبورد جدید اکس باکس وان بر اساس ویندوز ۱۰ ساخته شده و از همین رو تعجبی ندارد وقتی میشنویم که طراحی و عملکرد کورتانا در این کنسول بازی، کاملاً با سیستم عامل دسکتاپ مایکروسافت شباهت دارد.

پس از فعال شدن این دستیار دیجیتالی و مشاهده نوار مخصوص به آن در سمت چپ تصویر، کاربر می تواند با گفتن جمله Hey Cortana از فرامین صوتی مورد نظر خود استفاده کند.

البته باید در نظر داشت در حال حاضر قابلیت های چندان پیچیده ارائه نشده اند و عملکرد کورتانا به موارد ساده محدود است، اما به دلیل یکی بودن این دستیار دیجیتالی با نمونه موجود در ویندوز ۱۰، کاربر می تواند از طریق آن به اطلاعات ثبت شده در تقویم خود، اخبار و چنین مواردی دسترسی داشته باشد.

در پایان گفتنیست مایکروسافت قصد دارد دسترسی به کورتانا در پیش نمایش اکس باکس وان را پیش از پایان سال جاری میلادی، برای همه کاربران فراهم کند.

سرور ابری

نظرات ۲۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟