استارتاپ های هندی، امسال و در مراحل نخست سرمایه گذاری، 1 میلیارد دلار جمع آوری کرده اند

استارتاپ های هندی، امسال و در مراحل نخست سرمایه گذاری، 1 میلیارد دلار جمع آوری کرده اند

استارتاپ های هندی، امسال و در مراحل نخست سرمایه گذاری، 1 میلیارد دلار جمع آوری کرده اند

در حال حاضر ، استارتاپ های هندی بیش از هر زمان دیگری در حال جذب و جمع آوری سرمایه هستند. این استارتاپ ها، در ۹ ماه ابتدایی سال ۲۰۱۵، حدود ۱ میلیارد دلار در مراحل نخست سرمایه گذاری جذب کرده اند که بیش ترین رقم برای تاریخ این کشور به شمار می رود.

بنابر سخنان Venture Intelligence، که مسئولیت بررسی و تولید گزارش درباره ی این مسئله را عهده دار بوده، مراحل نخست سرمایه گذاری شامل رشد ابتدایی کمپانی و جذب سرمایه در دو مرحله می شود. میزان سرمایه گذاری های انجام شده در سال جاری روی ۲۶۶ معامله، بسیار بیش تر از بالاترین مقدار آن در سال ۲۰۱۱ بوده.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

atlas_V1yhSutel

یکی از برجسته ترین سرمایه گذاری ها، از سوی کمپانی آمریکایی Tiger Global انجام شده و آن ها در ماه جولای سال جاری میلادی، رقم ۲۰ میلیون دلار را روی سرویس News in Shorts، خبرگذاری ای جدید و موبایل محور، سرمایه گذاری کرده اند. Tiger Global هم چنین در سرمایه گذاری ۱۵ میلیون دلاری روی Zo Rooms، فروشگاهی برای هتل ها، نقش ایفا کرده است.

در طول تنها ۹ ماه، میزان سرمایه گذاری خطرپذیر (Venture Capital) نیز روی استارتاپ های هندی به بالاترین حد خود و به رقم ۱.۴ میلیارد دلار رسیده است. سال گذشته، ۳۰۴ معامله انجام شد که رقم آن ها در نهایت به ۱.۲ میلیارد دلار رسید.

چگونگی رشد سرمایه گذاری در ۹ ماه اخیر، در جدول زیر نمایش داده شده است:

atlas_V1s9-KYge

استارتاپ های هند، یکی از سریع ترین پیشرفت های حاضر جهان را تجربه می کنند. با موفقیت استارتاپ هایی چون Flipkart ،Snapdela و Ola، که همگی آن ها در رده ی یونیکورن قرار گرفته اند (یعنی ارزشی بیش از ۱ میلیارد دلار دارند)، تمایل سرمایه گذاران به این کشور زیاد شده است. و به نظر می رسد که پول کافی برای سرمایه گذاری روی استارتاپ های ریسک پذیر وجود دارد.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل