هیدئو کوجیما پس از 29 سال از کونامی جدا شد

هیدئو کوجیما پس از 29 سال از کونامی جدا شد

خالق سری Metal Gear و کارگردان نسخه پنجم تحت عنوان Metal Gear Solid V: The Phantom Pain، پس از جدال فراوان بالاخره از کونامی جدا شد. در گزارشی که امروز توسط The New Yorker منتشر گشت، گفته می شود که آخرین روز کاری هیدئو کوجیما در کمپانی متبوع اش، ۹ اکتبر بوده است.

استعفا از تمامی امور در کونامی بدان معناست که کوجیما دیگر سرپرست بخش Kojima Productions و کارگردان سری متال گیر نخواهد بود. کوجیما پروداکشنر استودیویی بود که این کارگردان شهیر، در سال ۲۰۰۵ درون کونامی راه اندازی نمود.

اوایل امسال، کونامی خبر از لغو ساخت سایلنت هیلز، پروژه مشترک کوجیما و گیرمو دل تورو داد، چند ماه بعد در اواسط تابستان و درست چند هفته پیش از عرضه MGS V: The Phantom Pain، کونامی نام استودیو کوجیما پروداکشنز را تغییر داد و عبارت A Hideo Kojima Game را از روی باکس آرت های بازی برداشت.

هنوز مشخص نیست که کارگردان نام آشنا و محبوب ژاپنی، پس از ۲۹ سال کار و تلاش در کونامی و توسعه سری متال گیر، حالا می خواهد چه کند. ارتباط وی با دل تورو، کارگردان هالیوودی و خالق فیلم هایی نظیر Pan's Labyrinth و Crimson Peak بسیار قدرتمند است و هیچ بعید نیست که این دو در آینده بتوانند باز هم با یکدیگر همکاری نزدیکی داشته باشند.

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato