مایکروسافت علاقه ای به اعلام آمار فروش اکس باکس وان ندارد

مایکروسافت علاقه ای به اعلام آمار فروش اکس باکس وان ندارد

روز گذشته، گزارش مالی چند شرکت بزرگ نظیر مایکروسافت منتشر شد اما نکته قابل تامل در مورد این گزارش، عدم اشاره به میزان فروش اکس باکس وان و اکس باکس ۳۶۰ است. در واقع هیچ آمار دقیقی از میزان فروش کنسول های مایکروسافت در سه ماهه ی گذشته وجود ندارد.

با این حال، وبسایت گیم اسپات در گفتگویی با این شرکت، سعی در به دست آوردن آماری جدید داشت که باز هم سخنگویان کمپانی ساکن ردموند از اعلام آمار دقیق فروش کنسول ها سر باز زدند و به جای آن، آماری امیدوارکننده از شبکه اکس باکس لایو اعلام نمودند.

اکس باکس لایو در سه ماه گذشته، ۳۹ میلیون کاربر فعال داشته که در قیاس با سه ماهه ی مشابه در سال گذشته، با رشدی ۲۸ درصدی روبرو بوده است. تعریف مایکروسافت از کاربران فعال اکس باکس لایو، کسانی است که طی ماه گذشته حداقل یک بار وارد شبکه شده اند.

نادلا در گزارش دیروز خود گفت تقریبا نیمی از کاربران اکس باکس وان هر روز در اکس باکس لایو آنلاین می شوند. درآمد حاصله از اکس باکس لایو نیز به نسبت بازه زمانی مشابه سال گذشته با ۱۷ درصد رشد مواجه بوده است. علاوه بر اینکه تعداد کل خریدها بیشتر بوده، سود میانگین به دست آمده از هر خرید نیز با رشد مثبتی روبرو شده.

در سه ماهه سوم سال ۲۰۱۴، مایکروسافت روی هم موفق به فروش ۲.۴ میلیون اکس باکس وان و اکس باکس ۳۶۰ شده بود. اینکه علت اعلام نشدن آمار چیست، هنوز مشخص نشده و کسی نمی داند دقیقا فروش اکس باکس وان چگونه بوده است.

نظرات ۱۱
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato