نسخه جدید مرورگر فایرفاکس مجهز به حالت جدیدی به نام Private Browsing برای مسدودسازی دنبال کننده هاست

جدیدترین نسخه از فایرفاکس حالا یک امکان قدرتمند برای مسدودسازی تبلیغات دارد. این به روز رسانی که امروز از سوی موزیلا ارائه شده حاوی وضعیتی به نام Private Browsing است و می تواند هر کدی که امکان شناسایی کاربر را فراهم می کند از جمله تبلیغات، دنبال کننده های تحلیلی و مواردی نظیر دکمه لایک فیسبوک را که معمولا به شبکه های اجتماعی متصل است مسدود نماید.

در نتیجه استفاده از نسخه جدید فایرفاکس، کاربر تا حد ممکن به صورت ناشناس وبگردی خواهد کرد و علاوه بر این صفحات وب نیز با سرعت بیشتری برایش لود خواهند شد. بسیاری از قابلیت های مراقبتی و شبکه های تبلیغاتی که از سوی وبسایت ها برای کسب درآمد مورد استفاده قرار می گیرند نیز دیگر وجود نخواهند داشت.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

تا پیش از این، وبگردی خصوصی تنها برای محتواهایی کاربرد داشت که به صورت لوکال ذخیره می شدند و هرچند امکان حذف کوکی ها را برای کاربر فراهم می کرد اما کدهای نوشته شده شخص ثالث همچنان امکان فعالیت داشتند.

وضعیت Incognito کروم نیز رویکری مشابه به این دارد و هرچند هیستوری مرورگر را پاک می کند اما تداخلی با محتواهای لود شده درون آن ندارد. به این ترتیب همه محتوی موجود در یک صفحه لود می شوند و توسعه دهندگان مجبور نخواهند بود که نوع اسکریپت هایی که باید بلاک شوند را انتخاب نمایند اما متاسفانه باز هم کدهای دنبال کننده نوشته شده توسط اشخاص ثالث متاثر از این مساله نخواهند شد و همچنان می توانند به فعالیت خود ادامه دهند.

موزیلا طی بیانیه ای که امروز منتشر کرد بر کدهای دنبال کننده تاکید داشت تا واحدهای تبلیغاتی. این شرکت همچنین اظهار داشته که مد Private Browsing همچنین می تواند نقش یک مسدود کننده تبلیغات را ایفا کند و امکانی را برای سایت ها فراهم آورد که بدون اجرای هرگونه تبلیغاتی یا ارسال داده های تحلیلی برای میزبان، سریع تر بارگذاری شوند.

Nick Nguyen نایب رئیس موزیلا در این رابطه گفت: ممکن است متوجه شده باشید برخی از صفحات وب که در برابر هرگونه کد دنبال کننده محافظت می شوند، با سرعت بیشتری بارگذاری می گردند. تصور نمی کنیم که این مساله اهمیتی برایتان نداشته باشد.

در ماه های اخیر و بعد از آنکه تغییرات اعمال شده در iOS 9 همین امکان را در اپلیکیشن های آیفون به وجود آورد، رهگیری اینترنتی به مساله ای جدی بدل گردید. همین تغییر باعث ظهور گسترده اپلیکیشن های موفق مسدود کننده تبلیغات شد و از طرفی نگرانی هایی را در مورد امکان استمرار فعالیت خبرگزاری های مستقل با وجود این اپلیکیشن ها به وجود آورد.

Mobit

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟