تنها 35 درصد طرفداران ورزش های الکترونیکی پی سی گیمر هستند

تنها 35 درصد طرفداران ورزش های الکترونیکی پی سی گیمر هستند

ورزش های الکترونیکی یا به عبارتی دیگر eSport ها، عمدتا به بازی های ویدیویی که در فرمی حرفه ای صورت می پذیرند لقب داده می شود. طی چند سال اخیر، با دخالت شرکت های توسعه دهنده ی بازی ها در سبک های مختلف نظیر MOBA، شوتر آنلاین، استراتژی و ... شاهد پیشرفت چشمگیر ورزش های الکترونیک بودیم.

حالا محبوبیت این شاخه به حدی رسیده که کمیته المپیک در نظر دارد تا برای این ورزش هم مدال در نظر بگیرد. طی سال های گذشته، تماشاگران آن به اثبات رسانده اند که اگر بحث رکوردشکنی در میان باشد، دست کمی از تماشاگران Super Bowl ندارند.

esports-chart

بستر این ورزش عمدتا روی پی سی است و مسابقات حرفه ای روی این پلتفرم صورت می پذیرد اما جالب است بدانید که طبق آخرین آمار حاصله از بازار آمریکا، صرفا ۳۵ درصد از طرفداران و تماشاگران ورزش های الکترونیکی پی سی گیمر هستند و باقی از کنسول به عنوان پلتفرم اصلی خود استفاده می کنند.

سازمان معتبر تحقیقاتی Nielsen می گوید تقریبا نیمی از این کاربران، روی اکس باکس وان، پلی استیشن ۴ و یا Wii U به انجام بازی می پردازند و ده درصد دیگر اصلا اهل بازی و بازی کردن نیستند، بلکه صرفا مسابقات را از سر جذابیت تماشا می کنند. Nielsen این تحقیق را براساس پرسش و پاسخ از ۱۲۰۰ داوطلب صورت بخشیده.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato