سامسونگ تولید انبوه چیپست اگزینوس 8890 را برای تلفن هوشمند گلکسی اس 7 آغاز کرده است [شایعه]

سامسونگ تولید انبوه چیپست اگزینوس 8890 را برای تلفن هوشمند گلکسی اس 7 آغاز کرده است [شایعه]

چندی است که موج شایعات در مورد سامسونگ و فعالیت هایش تقویت شده و جدیدترین آنها در مورد چیپستی است که احتمالا اگزینوس ۷۴۲۰ را از میدان خارج کرده و نامش را به عنوان قدرتمندترین چیپ بازار به ثبت خواهند رساند.

این تراشه جدید که اگزینوس ۸۸۹۰ نام دارد آنطور که در شایعات آمده مراحل تولید را پشت سر می گذارد و اگر خاطرتان باشد پیشتر گفته شده بود فرایند تولید آن از ماه دسامبر آغاز می شود.

سامسونگ نیز خود را آماده می کند تا اگزینوس ۸۸۹۰ را در یکی از نسخه های پرچمدار آتی خود یعنی تلفن هوشمند گلکسی اس ۷ به خدمت بگیرد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

آیا این خبر می تواند حکایت از آن داشته باشد که سامسونگ قصد تولید زودتر از موعد تلفن هوشمند مورد بحث را دارد؟ باید بگوییم که چنین ظنی به هیچ وجه باطل نیست.

اگر خاطرتان باشد پیشتردر خبرها آمده بود که پرچمدار آتی سامسونگ در ماه فوریه سال ۲۰۱۶ از راه می رسد و احتمالا دو نسخه دارد؛ یکی همراه با چیپست اگزینوس ۸۸۹۰ و دیگری همراه با چیپست اسنپدراگون ۸۲۰ کوالکام.

در مورد چیپست اگزینوس باید بگوییم که طبق شایعات قبلی از نوع هشت هسته ای، ۶۴ بیتی با سرعت کلاک ۲.۴ گیگاهرتز است و گفته می شود که از هسته های ARMv8 بهره خواهد برد.

چیپست آتی سامسونگ درست مانند نسخه ۷۴۲۰ احتمالا با استفاده از فرایند ۱۴ نانومتری FinFET تولید خواهد شد و براساس شایعه دیگری که پیشتر منتشر گردید، این کمپانی کره ای در نظر دارد تا اواخر سال ۲۰۱۶ میلادی، فرایند ۱۰ نانومتری را در تولید چیپست هایش مورد استفاده قرار دهد و این یعنی شانس آنکه اگزینوس ۸۸۹۰ با استفاده از این فرایند تولید شود تقریبا برابر با صفر است.

علاوه بر این، اخیرا نتایج بنچمارک Geekbench مربوط به این چیپست نیز در فضای مجازی منتشر گردیده که البته بهتر است اندکی با دیده تردید به آنها نگریسته شود.

در هرحال، امتیاز به دست آمده این قطعه سیلیکونی در بنچمارک یاد شده برابر با ۲۳۰۴ در تست تک هسته ای و ۸۰۳۸ در تست چند هسته ای گزارش شده که رقم قابل توجهی است و اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم حدودا ۱.۷۵ مرتبه از نتایج عملکرد چیپ A9 اپل در تست چند هسته ای و ۱.۱ برابر در حالت تک هسته ای بهتر است.

البته اخبار داغ بازار چیپست به این نقطه ختم نمی شوند و آنطور که گفته شد اگزینوس ۸۸۹۰ تنها یکی از سه چیپست در دست تولید سامسونگ است.

iphone6sbenchmark-1-1

ویجیاتو

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato