تکنولوژی شارژ هوآوی می تواند ظرف تنها 5 دقیقه باتری ها را تا 48 درصد شارژ کند

تکنولوژی شارژ هوآوی می تواند ظرف تنها 5 دقیقه باتری ها را تا 48 درصد شارژ کند

روز پنجشنبه همین هفته، هوآوی از توسعه یک تکنولوژی شارژ باتری جدید خبر داد که کاربر را از انتظار کشیدن طولانی مدت برای پر شدن ظرفیت خالی باتری دستگاهش بی نیاز می کند و این خبر خصوصا می تواند برای بازار دستگاه های موبایل و پوشیدنی ها اهمیت داشته باشد.

شرکت هوآوی که این تکنولوژی جدید را در پنجاه و ششمین سمپوزیم باتری ژاپن رونمایی کرده است اظهار داشت که این فناوری می تواند تا ده برابر سریع تر از شارژرهای معمولی باتری ها را شارژ کند.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

این یعنی، ظرف تنها دو دقیقه می توانید باتری ۶۰۰ میلی آمپر ساعتی یک دستگاه پوشیدنی را تا ۶۸ درصد شارژ نمایید و این میزان ظرفیت، در ساعت های هوشمند معادل است با شارژ مورد نیاز برای استفاده یک روز یا بیشتر است و اگر دستگاه شما فبلت باشد، ظرف تنها ۵ دقیقه می توانید شارژ آن را به ۴۸ درصد برسانید.

این تکنولوژی تازه که طبق وعده شرکت ارائه دهنده اش عمر کلی باتری را تحت تاثیر قرار نمی دهد، از هکتومترهایی بهره می گیرد که در آنُد به یک مولکول گرافیت چسبیده اند.

طبق اعلام این کمپانی، ماده یاد شده می تواند نقش نوعی کاتالیزور را برای دریافت و انتقال لیتیوم از طریق پیوندهای کربنی ایفا کند و همین مساله سرعت شارژ باتری را به میزان قابل توجهی بالا می برد. گفتنی است که شرکت مورد بحث هم اکنون مشغول همکاری با شرکایش است تا به زودی باتری های تازه ای را وارد بازار نماید.

نظرات ۱۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato