انتشار جدولی که گفته می شود عملکرد چیپست های جدید در تست چند هسته ای را نشان می دهد

انتشار جدولی که گفته می شود عملکرد چیپست های جدید در تست چند هسته ای را نشان می دهد

ظرف تنها یک هفته، سه چیپست موبایلی پیشرفته از سوی بازیگران مطرح این صنعت معرفی شدند: اگزینوس ۸۸۹۰ سامسونگ، اسنپدراگون ۸۲۰ محصول کوالکام و کایرین ۹۵۰ از هوآوی.

کلیه خصوصیات تکنیکی این سه محصول حالا دیگر منتشر شده اند و اکنون تنها مساله ای که برایمان اهمیت دارد عملکرد آنهاست. با در نظر داشتن همین امر، قصد داریم در ادامه توجه شما را به جدولی جلب نماییم که به تازگی منتشر شده و ادعا می شود که عملکرد این چیپست ها در تست های چند هسته ای را به تصویر می کشد.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

جدولی که در ادامه می بینید نتایج عمکرد چیپست های تازه معرفی شده از سوی سامسونگ، هوآوی، مدیاتک (Helio X10) و کوالکام را نشان می دهد که با استفاده از ابزار تست Geekbencg در وضعیت چند هسته ای از آنها گرفته شده است.

آنطور که این جدول نشان می دهد، اگزینوس ۸۸۹۰ حجم بالایی از توان پردازشی در وضعیت چند هسته ای دارد. این چیپست هشت هسته ای که چهار هسته ای Cortex-A53 محصول ARM و چهار هسته M1 را در خود جای داده است با امتیاز ۷۴۰۰ در صدر لیست قرار دارد.

محض اطلاع شما باید بگوییم اگزینوس ۷۴۲۰ که در تلفن هوشمند گلکسی اس ۶ قرار دارد در همین تست معمولا امتیاز ۵۰۰۰ یا کمی بیشتر را دریافت می کند.

soc-performance-chart-1

تراشه ای که بیشترین تعداد هسته را دارد یعنی Helio X10 مدیاتک با ده هسته نیز با ثبت امتیاز ۶۵۰۰ جایگاه دوم جدول را به خود اختصاص داده است. چیپست هشت هسته ای کایرین ۹۵۰ نیز تنها ۱۰۰ امتیاز کمتر از محصول مدیاتک به دست آورد و سوم شد.

پردازنده چهار هسته ای درون چیپست اسنپدراگون ۸۲۰ هم ظاهرا نتوانسته امتیازی فراتر از ۵۳۰۰ را کسب کند و به دریافت رتبه چهارم جدول بسنده کرده است.

در تست های چند هسته ای، چیپ A9 اپل با تنها دو هسته عملکرد خوبی را از خود به نمایش نمی گذارد و در تست اخیر نیز توانست با ثبت امتیاز ۴۴۳۶ جایگاه آخر جدول را از آن خود کند.

هفته گذشته منبع انتشار دهنده همین جدول، چارتی را منتشر کرد که ادعا می شد به عملکرد این چیپست ها در وضعیت تک هسته ای مربوط باشد و در آن جدول، چیپ A9 اپل با ثبت بالاترین امتیاز در جایگاه نخست قرار داشت.

این چیپست ها بازیگران اصلی در بازار جهانی تلفن های همراه محسوب می شوند و به همین دلیل درز هرگونه اطلاعات و جزئیات تازه در مورد آنها از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. اما تا زمانی که عملکرد این چیپست ها در دستگاه های موبایل با یکدیگر مقایسه نشود نمی توان در مورد قوت و یا ضعف آنها صحبت کرد.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato