اموجی «اشک شوق» از سوی دیکشنری آکسفورد به عنوان لغت سال انتخاب شد

اموجی «اشک شوق» از سوی دیکشنری آکسفورد به عنوان لغت سال انتخاب شد

زبان مقوله ای شگفت انگیز است و شاید هر روز واژه یا عبارت تازه ای در آن خلق می شود. این عبارات معمولا تحت تاثیر تکنولوژی هایی هستند که مرتبا به اشکال و شیوه های مختلف به زندگی ما راه پیدا می کنند.

کلمه ای که از سوی دیکشنری آکسفورد به عنوان لغت سال انتخاب شده، ارتباطی تنگاتنگ با تکنولوژی دارد. این عبارت همان اموجی گریه از خنده یا همان اشک شوق است که به صورت رسمی تحت عنوان اموجی Face with Tears of Joy (صورت با اشک شوق) شناخته می شود.

محض اطلاع تان باید بگوییم که دیکشنری ها سال هاست واژگانی را به عنوان عبارت یا کلمه سال انتخاب می کنند اما امسال انتشارات دانشگاه آکسفورد طی همکاری اش با SwiftKey تصمیم گرفت که محبوب ترین شکلک دنیا را انتخاب نماید و برنده همان ایموجی اشک شوق بود.

استفاده از این شکلک با سرعتی باور نکردنی باب شد: در سال ۲۰۱۴ میلادی این صورتک تنها ۴ درصد از کل ایموجی های مورد استفاده در انگلستان را به خود اختصاص داده بود و امسال این رقم به ۲۰ درصد افزایش یافت.

گفتنی است که واژه انتخابی  آکسفورد در سال گذشته عبارت Vape به معنای «کشیدن سیگار الکترونیکی» یا استنشاق دود ناشی از سیگارهای الکترونیکی بود.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato