ال جی تصمیم دارد کارخانه ‌تازه ای را برای تولید نمایشگرهای OLED احداث کند

ال جی تصمیم دارد کارخانه ‌تازه ای را برای تولید نمایشگرهای OLED احداث کند

رسانه های کره ای خبر از تصمیم تازه ال جی برای احداث یک کارخانه جدید جهت تولید صفحه نمایش های OLED می دهند. آن طور که به نظر می رسد این شرکت سازنده ی محصولات الکتریکی به این نتیجه رسیده که با ظرفیت فعلی، در آینده توان پاسخگویی به نیاز مشتریان خود را نخواهد داشت چرا که شرکت های مختلفی مشتری صفحه نمایش های ساخت ال جی هستند، اما بیشتر گمانه زنی ها معطوف به سفارش های پیش روی شرکت اپل است. این اخبار تازه می تواند مهر تاییدی بر حدس و گمان های گذشته در خصوص نوع پنل نمایشگر آیفون های بعدی باشد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

چند هفته قبل بود که در اخبار شنیدیم شرکت اپل قصد دارد بعد از چند سال  بهره گیری از صفحه‌ نمایش های LCD، بالاخره آنها را کنار گذاشته و رو به فناوری های تازه تری چون OLED بیاورد. این شرکت اولین قدم را در تولید اپل واچ برداشت و آن را به نماشگرهای OLED ساخت ال جی مجهز کرد و هیچ بعید نیست که این رویه را در محصولات آینده‌ اش هم در پیش بگیرد.

دیگر برای همگان ثابت شده که صفحه نمایش های OLED از لحاظ مصرف انرژی بهینه‌ تر، و از لحاظ نمایش رنگ ها دقیق ترند، و در عین حال کنتراست بسیار بهتری نیز ارائه می کنند. پس کاملاً معقول است که اپل هم به فکر استفاده از آنها افتاده باشد. البته باید در نظر گرفت که در نمایشگرهای مبتنی بر OLED، میزان مصرف انرژی ارتباط مستقیمی با میزان استفاده از رنگ های روشن دارد. بنابراین شرکت ساکن کوپرتینو ناچار است در ظاهر iOS تغییراتی ایجاد نماید و تم آن را کمی تیره‌تر از حالت فعلی کند.

اپل هنوز هیچ واکنشی به این شایعات نشان نداده، بنابراین تمام موارد گفته شده در حد حدس و گمان باقی می مانند، ولی در تصمیم ال جی برای سرمایه گذاری ۴.۲ ملیارد دلاری جهت احداث یک کارخانه ‌ی تازه تردیدی وجود ندارد.

این سایت تولید سال ۲۰۱۷ آماده بهره برداری می‌ شود. پس حتی اگر به شایعات هم اطمینان کنیم، باز بعید است نسل بعدی محصول پرتیراژی چون آیفون صاحب نمایشگرهای OLED شود.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato