در آپدیت اخیر ویندوز 10 اپلیکیشن ها بدون مجوز کاربر پاک می شوند

در آپدیت اخیر ویندوز 10 اپلیکیشن ها بدون مجوز کاربر پاک می شوند

ماهی که در آن به سر می بریم از اهمیت زیادی برای مایکروسافت بر خوردار است چراکه در جریان آن مهم ترین آپدیت ویندوز ۱۰ عرضه گردید، اما نرم افزار ارائه شده بدون باگ هم نیست.

ظاهرا ردموندی ها تصمیم گرفته اند که بیلد ماه نوامبر ویندوز را علیرغم وجود باگ های مختلف در اختیار کاربرانشان قرار دهند و دست بر قضا یکی از این ایرادات بیش از اندازه آزار دهنده است: در بیلد جدید، ویندوز ۱۰ میتواند اپلیکیشن ها را بدون سوال کردن از کاربر حذف نماید.

البته این حقیقت که ویندوز ۱۰ قادر است به صورت خودکار اپلیکیشن ها را حذف کند مساله عجیبی نیست چراکه شرکت ارائه دهنده آن پیشتر با حذف بازی ها و اپ های غیرقانونی نشان داد که چنین قابلیتی را دارد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

در بیلد جدید، ویندوز ۱۰ همچنین اپلیکیشن هایی را که باعث کرش کردن سیستم می شوند دیلیت می کند و انجمن های وابسته به این شرکت پر هستند از گلایه ها و انتقادهای شدید کاربران از بروز این مشکل. CPU-Z که نوعی ابزار پایشی محسوب می شود و همچنین کامپوننت AMD Catalyst Control Center از جمله مواردی هستند که مشکلاتی را برای ویندوز به وجود آورده اند.

یکی از سخنگویان مایکروسافت پس از انتشار این خبر در مصاحبه با سایت GamesBeat اعلام کرد:

مایکروسافت به موجب سندی تحت عنوان توافقنامه خدمات مایکروسافت، زمانی که امنیت کاربرانش را در خطر ببیند می تواند برخی اپلیکیشن هایش را تغییر داده یا روند ارائه آنها را متوقف نماید. نرم افزارهای کرک شده می توانند امنیت و ایمنی مشتریان ما را به خطر بیاندازند و خطر ورود بدافزار، جعل، انتشار عمومی اطلاعات خصوصی، عملکرد ضعیف امکانات را به دنبال خواهند داشت. ما مصمم هستیم که کاربرانمان را از خطر نرم افزارهای غیر اورجینال حفظ کرده و از حقوق معنوی توسعه هندگان انواع محتوی صیانت کنیم.

اما نسخه ۱۵۱۱ ویندوز ۱۰ (بیلد ارائه شده در ماه نوامیر) باگ های دیگری هم داشت که احتمالا بنابر همین دلیل، شرکت مورد بحث را مجاب کرده آپدیت خود را در سکوت خبری عرضه نماید.

در سایت Ars Technica اینطور آمده:

گزارشات متعددی از وجود باگ های مختلف در این بیلد خبر می دهند و از آن جمله می توان به فعال شدن برنامه ها بلافاصله بعد از قرار گرفتنشان در وضعیت اسلیپ، مصرف بالای توان پردازنده توسط اپلیکیشن میل، عدم پنهان شدن تمام صفحه دسکتاپ از طریق لاک اسکرین و بسیاری موارد دیگر اشاره نمود. با توجه به اینکه نسخه ۱۵۱۱ هنوز هم که هنوز است از طریق ویندوز آپدیت ارائه می شود، هیچیک از این مسائل وخیم نیستند، هرچند که این نسخه عاری از مشکل هم نیست.

در عمل اما، این اظهارات بدان معناست که شما نمی توانید بیلد جدید ۱۵۱۱ ویندوز ۱۰ را دانلود و روی دستگاه های مجاز دریافت آپدیت، نصب نمایید. اینستالری که از این پس می توانید از طریق Media Creation Tool دانلودش کنید و برای نصب از پایه استفاده اش کنید به نسخه ماه جولای باز گشته و ۱۵۱۱ MCT هم به کلی حذف شده است. اگر بخواهیم روشن تر بگوییم، علاقمندان همچنان قادر خواهند بود نسخه مملو از باگ ۱۵۱۱ ویندوز ۱۰ را از طریق بخش «ویندوز آپدیت» دریافت نمایند.

نظرات ۳۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato