برق بزرگ ترین دیتاسنتر روسیه توسط انرژی هسته ای تامین می شود

برق بزرگ ترین دیتاسنتر روسیه توسط انرژی هسته ای تامین می شود

براساس گزارش آژانس خبری تلکام دیلی، کمپانی Rosenergoatom در حال ساخت بزرگ ترین دیتاسنتر در روسیه است، آن هم به فاصله ای اندک از نیروگاه هسته ای کالینین. این نیروگاه که در فاصله ۱۲۰ مایلی شمال غرب موسکو واقع شده، انرژی ای معادل ۸۰ مگاوات در اختیار کارخانه قرار می دهد تا حداقل ۱۰ هزار رک سرور را تامین کند.

پیش بینی شده که هزینه برپایی این پروژه، ۶.۴ میلیارد روبل، معادل ۹۷۵ میلیون دلار باشد، آن هم بدون سرورها و هزینه های مربوط به دیتاسنتر. جالب است بدانید که فقط ده درصد سرورها مورد استفاده کمپانی Rosenergoatom قرار خواهد گرفت و باقی برای مشتریان است.

اخیرا، قانون گذاران روسی اعلام داشته اند که از این به بعد، هر داده ای که مربوط به شهروندان روسی باشد، باید روی سرورهای داخلی ذخیره شود. این قانون می تواند کسب و کار شرکت هایی نظیر Rosenergoatom را رونق بخشد. گفته شده که این شرکت از همین حالا گوگل و فیسبوک را مشتریان بالقوه خود می داند و با آن ها وارد گفتگو شده.

شرکت Rosenergoatom در حال حاضر ده نیروگاه هسته ای با ۳۳ رآکتور را تحت کنترل خود دارد و مقصد این است که تا سال ۲۰۳۰، تعداد رآکتورها به ۵۹ عدد برسد. اولین فاز بهره برداری از دیتاسنتر، مارس ۲۰۱۷ خواهد بود و فاز دوم آن تابستان ۲۰۱۸ آغاز به کار می کند.

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato