پلی استیشن 4 احتمالا بیش از یک میلیون واحد طی ماه نوامبر فروش داشته است

پلی استیشن 4 احتمالا بیش از یک میلیون واحد طی ماه نوامبر فروش داشته است

تاثیر شگرف جمعه سیاه روی فروش کنسول ها در ماه نوامبر غیر قابل انکار است. سال گذشته، مایکروسافت موفق شد تا ۱.۲ میلیون واحد کنسول طی این ماه به فروش رساند که بخش اعظم آن صرفا مربوط به همین یک روز بوده. اما سونی با توجه به مشکل کمبود تولید خود، نتوانست بیشتر از ۸۰۰ هزار واحد فروش داشته باشد.

در نتیجه سلطه ی مایکروسافت در ماه نوامبر هم ادامه و همانجا نیز خاتمه یافت. اما دو گزارش جالب نشان می دهد که امسال فروش هر دو کنسول به شکل قابل توجهی بالا بوده است. از سوی دیگر، تارگت گزارش کرده که پس از آیپد و اپل واچ، کنسول بازی Wii U پرفروش ترین محصول شان بوده است.

یکی از کاربران نامدار که به واسطه افشاگری های خود شهرت دارد در توییتر خود بیان داشته که صرفا سونی در ماه نوامبر بیش از یک میلیون واحد پلی استیشن ۴ به فروش رسانده که این مسئله نشان از پیشرفت قابل توجه سهم ژاپنی ها دارد.

گزارشی دیگر از منبعی آگاه نیز اعلام داشته، علی رغم پیشرفت سونی، اما باز هم مایکروسافت تعداد اکس باکس وان بیشتری به فروش رسانده است و برنده ماه نوامبر بوده. گزارش NPD از ماه نوامبر تقریبا دو هفته دیگر منتشر می شود اما با توجه به عملکرد فوق العاده مایکروسافت در ارائه بازی های انحصاری، هیچ بعید نیست که اکس باکس وان یک ماه دیگر هم صدرنشین باشد.

اخیرا، تعداد پلی استیشن ۴ های فروخته شده از مرز ۳۰ میلیون گذشت اما مایکروسافت مدت هاست که علاقه ای به اعلام آمار خود ندارد. آخرین بار، زمانی که سونی آمار ۲۵ میلیونی خود را اعلام کرده بود، اکس باکس وان نیز حدودا ۱۳ الی ۱۴ میلیون فروخته بود.

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato