سامسونگ و پرداخت جریمه ۵۴۸ میلیون دلاری به اپل جهت کپی برداری از آیفون

سامسونگ و پرداخت جریمه ۵۴۸ میلیون دلاری به اپل جهت کپی برداری از آیفون

حدود پنج سال پیش اپل برای اولین بار از سامسونگ برای نقض پتنت هایش در خصوص طراحی آیفون شکایت کرد و توانست در یکی از دادگاه های کالیفرنیا نیز پیروز شود و حالا بالاخره شرکت کره ای این موضوع را پذیرفته و تصمیم به پرداخت جریمه جهت کپی برداری از آیفون و آیپد نماید.

اگرچه پیش از این اپل تقاضای جریمه یک میلیارد دلاری را نموده بود اما کره ای ها پیشنهاد پرداخت نصف این مبلغ را داده اند. با این حال، پرداخت چنین مبلغی از سوی سامسونگ پایان این پیکار حقوقی نیست. برخی توافقات جزیی هنوز انجام نشده اند و به احتمال زیاد این اختلاف حقوقی وارد سال ششم خود هم خواهد شد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

گفته می شود سامسونگ مدارکی را به دادگاه ارائه داده که بر اساس آن، توافق نموده مبلغی معادل ۵۴۸ میلیون دلار را به اپل پرداخت نماید تا این پرونده بسته شود. در این میان اپل تا پایان هفته فرصت دارد تا این پیشنهاد را قبول کند و در صورت دادن چراغ سبز، کره ای ها در مدت ۱۰ روز پرداخت را انجام خواهند داد.

همانگونه که در ابتدای این نوشته ذکر کردیم، پرداخت این مبلغ به معنای پایان یافتن این اختلاف حقوقی ۵ ساله نیست. سامسونگ در اسناد خود این حق را برای خود نگه داشته که اگر در آینده دادگاه تشخیص دهد که این شرکت پتنت های اپل را نقض نکرده، شرکت ساکن کوپرتینو باید مبلغ نیم میلیارد دلاری را برگرداند. اینگونه که خبر می رسد، اپل هم از پذیرش این بخش از سند که مربوط به بازپرداخت این جریمه می شود سر باز زده است.

در ابتدای کار و در سال ۲۰۱۱، زمانی که اپل شکایات مختلفی تسلیم دادگاه کرد، رقم درخواستی حدود ۲.۵ میلیارد بود که با گذشت زمان، کره ای ها قادر شده اند آن را به کمی بیشتر از نیم میلیارد برسانند. البته هنوز سرنوشت این پرونده مشخص نیست و اپل تا تاریخ ۱۴ دسامبر فرصت دارد تا به این پیشنهاد پاسخ مثبت یا منفی دهد.

ویجیاتو

نظرات ۳۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato