هیوندای پوستر تبلیغاتی خودروی تازه اش به نام Ioniq را منتشر کرد

هیوندای امروز پوستر تبلیغاتی تازه ای از یک ماشین را منتشر کرد که قرار است به رقابت با خودروی Prius تویوتا بپردازد. این اتومبیل Ioniq نام دارد و آنطور که از روی تصویر منتشر شده می توان حدس زد، حتی اندکی هم شبیه به Prius است.

ماشین تازه هیوندای قرار است که در سه مدل هیبریدی، اتصال برقی دوگانه سوز و صرفا الکتریکی ارائه شود و شرکت سازنده اش اعلام داشته که برای نخستین بار، سه مدل سازگار با محیط زیست از یک خودرو را ارائه می کند.

البته برای خریدارانی که قرار است یکی از این سه مدل را انتخاب نمایند، این مساله اهمیت چندانی ندارد، اما ترکیب کردن این سه مدل در یک محصول نسبت به ایجاد یک پلتفرم جداگانه و پرخرج صرفا برای عرضه ماشین های الکتریکی به مراتب برای هیوندای کم هزینه تر خواهد بود.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

در حال حاضر هیچگونه اطلاعاتی در مورد مشخصات این ماشین در دسترس نیست اما شرکت سازنده اعلام کرده که Ioniq از نظر میزان مصرف سوخت فوق العاده است و آن را خودرویی «جالب و پاسخگو با طراحی جذاب» توصیف کرده است.

نسخه تمام الکتریکی این ماشین از باتری های لیتیومی یونی بهره می گیرد (درست مانند Prius و اتومبیل های مختلف ساخت تسلا) اما هیچ حرفی در مورد مدل اتصال برقی هیبریدی یا دوگانه سوز آن به میان نیامده.

نام این ماشین هم آنطور که هیوندای اعلام کرده IONIQ است که ترکیبی از عبارت ion (نوعی اتم شارژ شده الکتریکی که در واقع به باتری های آن اشاره دارد) و unique به معنای بی مانند را در خود دارد.

این خودرو قرار است که ماه آینده در کره رونمایی شود و در ماه مارس نیز در نمایشگاه های اتومبیل ژنو و نیویورک به نمایش درآید.

نظرات ۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟