اپل Camera Reader را معرفی کرد؛ مبدلی که استاندارد USB 3.0 را به آیپد پرو می آورد

اپل Camera Reader را معرفی کرد؛ مبدلی که استاندارد USB 3.0 را به آیپد پرو می آورد

پیش از این خبر داده بودیم که آیپد پرو، اگرچه با پورت لایتنینگ عرضه گشته اما کارشناسان اعتقاد دارند که اپل در این محصول از استاندارد USB 3.0 نیز بهره گرفته و تبلت غول آسای اپل قادر به دریافت اطلاعات از طریق استاندارد USB نیز هست اما در حال حاضر چنین مبدلی برای این کار وجود خارجی ندارد.

اکنون اپل یک مبدل لایتنینگ به SD Card را به نام «Camera Reader» معرفی کرده که می تواند بر اساس استاندارد USB 3.0، در آیپد پرو به تبادل اطلاعات شما بپردازد؛ همانگونه که می دانید USB 3.0 قادر است تا سرعتی معادل ۵ گیگابیت بر ثانیه را به ارمغان بیاورد. این در حالیست کاربران قادر هستند از همین مبدل در دستگاه های دیگر اپل نظیر آیفون و آیپاد با استاندارد USB 2.0 بهره گیرند.

برای عکاسانی که تمایل به ثبت تصاویر خود به شکل RAW داشته و سپس می خواهند آنها را در دستگاهی با کیفیت مشاهده کنند، حالا آیپد پرو به وسیله همین مبدل می تواند تبدیل به محصولی جذاب تر شود. همانگونه که شب گذشته نیز خبر دادیم، اپل iOS 9.2 را منتشر کرد که در آن نیازی نیست کاربران تصاویر را از کامپیوتر خود با آیفون یا آیپد سینک کنند و به وسیله همین دانگل قادر به اتصال کارت حافظه خود به آیفون و سپس ذخیره تصاویر در دستگاه خود خواهند بود.

البته اپل از همان آغاز فروش آیپد، مبدل هایی اینچنینی را نیز به فروش می رساند که از استاندارد USB 2.0 بهره برده و البته هیچگاه هم با آیفون کار نمی کردند. لازم به اشاره است که مبدل Camera Reader اکنون با قیمت ۲۹ دلار به فروش می رسد.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato