وب سایت های وایرد و گیزمودو احتمالا خالق بیت کوین را یافته اند

وب سایت های وایرد و گیزمودو احتمالا خالق بیت کوین را یافته اند

گرداننده بیت کوین کیست؟ این سوالیست که پاسخ به آن همچنان نامشخص است. البته زمانی که از گوگل یاری بگیرید، به نام مستعار «ساتوشی ناکاموتو» می رسید. حال ناکاموتو کیست؟ پاسخی برای این پرسش نیز در دست نبوده و اصلا مشخص نیست که این اسم یک شخص است یا یک گروه.

حال مجله وایرد تصور می کند که موسس و گرداننده بیت کوین را یافته و این فرد، مردی ۴۴ ساله و کارآفرین استرالیایی به نام «Craig Steven» است. وایرد اذعان دارد که ایمیل، متن و مستندات دیگری را مورد بررسی قرار داده و به همین دلیل تصور می کند که شخص یاد شده، همان «ساتوشی ناکاموتو» مرموز است. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در میان ایمیل هایی که مجله وایرد به آنها دسترسی پیدا کرده، آقای Wright نوشته است: «تمام تلاش خود را به کار بسته ام تا مشخص نشود از سال ۲۰۰۹ تا کنون، من بوده ام که بیت کوین را اداره می کردم. مردم عاشق این هویت مرموز بودند و به همین دلیل به شکل همزمان از من ابراز تنفر هم می کردند.»

از سوی دیگر وایرد باور دارد که در سال ۲۰۱۳، آقای Wright به ارزش ۲۳ میلیون دلار پول مجازی یا همان بیت کوین داشته که با توجه به بالاتر رفتن ارزش این پول در دو سال اخیر، اکنون بیش از ۶۰ میلیون دلار ارزش دارند.

wrightbitcoinpost-inline3-w600

این در حالیست که وب سایت گیزمودو هم در مقاله ای جداگانه، امروز عنوان نموده که آقای Wright در اصل همان ناکاموتو است؛ شخصی که برای چندین سال هویت واقعی خود را پنهان کرده بود.

در این میان لازم به ذکر است که ساعتی پس از اظهارات وب سایت های گیزمودو و وایرد، پلیس استرالیا به منزل این شخص یورش برده و خانه وی را مورد بررسی قرار داده است. البته پلیس استرالیا ارتباط بازرسی از خانه ی آقای Wright با مقالاتی که او را به «ساتوشی ناکاموتو» نسبت می دهند را رد کرده و بیان نموده که این بازرسی به علت عدم پرداخت مالیات صورت گرفته است.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato