مدیرعامل MySpace در گذشته 2 بار پیشنهاد خرید فیسبوک را رد کرده است

مدیرعامل MySpace در گذشته 2 بار پیشنهاد خرید فیسبوک را رد کرده است

فیسبوک به عنوان بزرگترین شبکه اجتماعی دنیای امروز، یکی از پرارزش ترین کمپانی های تکنولوژی در سرتاسر دنیا محسوب می شود. بر اساس برآوردها ارزش این شرکت بالغ بر ۳۰۰ میلیارد دلار است و هر ساله نیز به رشد خود ادامه می دهد.

اما یک دهه قبل دنیا تا این حد به کام مارک زاکربرگ نبود. در حدود سال ۲۰۰۴ او تلاش می کرد شبکه اجتماعی نوپای خود را به غول های آن دوران بفروشد، اما بارها با جواب مخالف آنان رو به رو شد. یکی از مدیرانی که دو بار پیشنهاد خرید فیسوک را رد کرده، کریس دیوولف مدیرعامل شبکه اجتماعی MySpace است؛ وبسایتی که در آن سال ها از محبوبیت بالایی در بین کاربران برخوردار بود.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

اولین بار زاکربرگ در سال ۲۰۰۴ با دیوولف ملاقات کرد و پیشنهاد خرید شرکتش را با رقم ۷۵ میلیون دلار به او ارائه داد، اما مدیرعامل MySpace آن را نپذیرفت. یک سال و چند ماه بعد، پس از آن که کمپانی News Corp شبکه اجتماعی MySpace را با رقم ۵۸۰ میلیون دلار از آن خود ساخت، باز این دو مدیرعامل باهم دیدار کردند و زاکربرگ این بار رقم ۷۵۰ میلیون دلار را به دیوولف ارائه کرد، و باز هم با پاسخ منفی او مواجه شد.

از همان زمان بود که فیسبوک رشد سریع خود را آغاز کرد و در فاصله ای کوتاه ارزشش را چندین برابر کرد. چنان که مایکروسافت در سال ۲۰۰۷ با رقم ۲۴۰ میلیون دلار تنها توانست صاحب ۱.۶ درصد از سهام فیسبوک شود. یعنی ارزش کمپانی زاکربرگ به فاصله سه سال از ۷۵ میلیون به ۱۵ میلیارد دلار رسیده بود.

در طی چند سال بعد از آن ترافیک ورودی فیسبوک به دوبرابر MySpace رسید و فاصله شان روز به روز افزایش یافت. به حدی که امروزه فیسبوک به یک پدیده اجتماعی همه گیر در تمام دنیا تبدیل شده، و در مقابل MySpace به نامی فراموش شده. قطعاً این روزها کریس دیوولف وقتی که به آن دو جلسه با زاکربرگ می اندیشد، شدیداً‌ از پاسخ های «نه» خود احساس پشیمانی می کند. گرچه تضمینی نبود که فیس بوک در دستان اون به اندازه امروز موفق بشود.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato