مسابقات قهرمانی League of Legends امسال، به رکورد 334 میلیون بیننده دست یافت

مسابقات قهرمانی League of Legends امسال، به رکورد 334 میلیون بیننده دست یافت

احتمالا Riot Games، سازنده بازی League of Legends، الان بیش از هر زمان دیگری به خود می بالد؛ چرا که مسابقات قهرمانی ۲۰۱۵ این عنوان، رکورد بیننده های تمام بازی های MOBA در گذشته را شکسته است.

این تورنومنت، بیش از ۳۳۴ میلیون بیننده را در بازه ای چهار هفته ای، و از طریق استریم زنده به خود جذب کرد؛ این در حالی است که بینندگان همین مسابقات در سال ۲۰۱۴، حدود ۲۸۸ میلیون نفر بودند. بینندگان در مجموع، بیش از ۳۶۰ میلیون ساعت به تماشای این مسابقات نشستند که نسبت به رقم ۱۹۴ میلیون ساعتی سال پیش، رشدی مضاعف داشته است.

بنابر آمار اعلام شده، به صورت میانگین در هر لحظه، حدود ۴.۲ میلیون طرفدار در حال تماشای مسابقات مختلف بوده اند. البته این موضوع برای مسابقه فینال کمی متفاوت است و ۳۶ میلیون بیننده به تماشای آخرین بازی میان دو گروه SKT و Koo Tigers نشستند.

در هر صورت، برگزاری این دست از مسابقات به ما نشان می دهد که بازی های ویدیویی، امروزه چه اهمیتی پیدا کرده اند و با مدیریت صحیح، می توانند درآمدزایی فوق العاده ای با خود به همراه داشته باشند. دو کمپانی الکترونیک آرتز و اکتیویژن نیز به تازگی علاقه زیادی به مسابقات eSports پیدا کرده اند و برنامه های زیادی برای آن ها دارند.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato