آیا اپل واقعا در پی خرید شرکت GoPro است؟

آیا اپل واقعا در پی خرید شرکت GoPro است؟

آیا اپل واقعا در پی خرید شرکت GoPro است؟

فیسبوک، سونی، گوگل، اچ تی سی، مایکروسافت و هر شرکت بزرگ دیگری که اسمش به ذهنتان می رسد اکنون در حال تلاش برای ورود به عصر تکنولوژی های جدیدی همچون واقعیت مجازی، افزوده یا ترکیبی از این دو است.

در این میان تنها نام «اپل» است که هیچگاه در میان چنین اخباری دیده نمی شود و پنداری شرکت ساکن کوپرتینو علاقه ای به هولوگرام ها و تکنولوژی مربوط به آنها ندارد. با این حال، به نظر می رسد که چنین موضوعی در حال تغییر است، زیرا شواهدی به دست آمده که اپل نیز در حال توسعه تکنولوژی هایی برای ورود به دنیای واقعیت مجازیست. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

در روزهای اخیر شایعه شده که اپل علاقه به خرید شرکت «گو پرو» دارد و در این میان یکی از تحلیلگران معتبر دنیای تکنولوژی به نام Gene Munster بیان می کند که در حال حاضر بزرگترین چالشی که در برابر تیم کوک، مدیر عامل اپل قرار دارد، این است که چگونه تکنولوژی واقعیت افزوده را وارد تلفن های هوشمند کند چرا که تاثیر این موضوع اکنون در محصولات رقبا قابل مشاهده است.

آقای مونستر در همین رابطه می گوید: «تصور می کنم که این تغییر بسیار آهسته و کند باشد اما در ۱۰ سال آینده، آیفون دیگر بخشی بسیار بزرگ از درآمدهای اپل نخواهد بود و این، پر تنش ترین موضوعی است که آقای کوک در دوره ریاست خود در اپل با آن رو به رو خواهد بود.»

در ابتدای سال جاری، شرکت های GoPro و گوگل در همکاری مشترکی، Jump را توسعه داده و معرفی کردند؛ سیستمی که از ۱۶ دوربین گو-پرو تشکیل می شد و می توانست به ثبت ویدیوهای ۳۶۰ درجه مشغول گردد. چنین ابتکاراتی، همان موارد نیازمند به تخصص بالا هستند که اپل اکنون به آنها نیاز دارد.

از سوی دیگر تجربه نشان داده که اپل گاهی چند سال دیگرتر اما به شکل صحیح یک تکنولوژی را به دست کاربر نهایی اش می رساند و به همین شکل، خرید GoPro و توسعه فناوری های مرتبط با واقعیت مجازی چندان دور از ذهن نیست.

همه این حدس و گمان ها در حالی هستند که اپل در ماه های اخیر حرکات آرام اما پیوسته ای نیز در این زمینه داشته است. برای مثال مدتی پیش بود که خبر رسید شرکت ساکن کوپرتینو یکی از مهندسان ارشد مایکروسافت در امر توسعه هولولنز را به استخدام خود درآورده. از طرفی این شرکت چند استارتاپ کوچک در زمینه فناوری واقعیت مجازی را نیز خریداری نموده که از میان آنها می توان به PrimeSense و Metaio اشاره داشت. حال نوبت به GoPro رسیده و باید دید تحلیلگران در این زمینه تا چه حد اوضاع را درست گمانه زنی کرده اند.

نظرات ۲۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل