گوگل به زودی امکان ترجمه پیام ها بدون نیاز به جابجایی بین اپلیکیشن ها را مهیا می کند

گوگل به زودی امکان ترجمه پیام ها بدون نیاز به جابجایی بین اپلیکیشن ها را مهیا می کند

امروز و طی رویداد خبری Google for India که در دهلی نو برگزار شد، آقای سزار سنگوپتا، معاون بخش مدیریت محصولات گوگل از قابلیت جدیدی در سرویس Translate این کمپانی پرده برداشت که می تواند پیام رسانی به زبان های مختلف را در موبایل های اندرویدی آسان تر از همیشه سازد.

سنگوپتا پیش از معرفی این قابلیت جدید گفت: "فعال ترین کاربران ما در هندوستان، روزانه چندین مرتبه بین زبان هندی و انگلیسی سوئیچ می کنند و زمان زیادی را برای کپی کردن پیام های دریافتی، ترجمه آنها، نوشتن پاسخ و ترجمه مجدد پاسخ ها برای ارسال به مخاطب می گذارند."

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید. 

با توجه به این موضوع، گوگل با ارائه قابلیتی جدید در سرویس ترنسلیت تصمیم گرفته تا انجام این کار را برای کاربران سیستم عامل اندروید تسهیل کند. از این پس با قابلیت جدید Tap to Translate می توانید به آسانی متن مورد نظرتان در هر جای سیستم عامل را کپی کرده و ترجمه اش را در یک پنجره شناور ببینید.

مضاف بر این، به کمک این قابلیت می توانید بدون نیاز به ترک اپلیکیشنی که در حال استفاده از آن هستید (مثلا تلگرام و واتس اپ) متنی را نوشته و پاسخ ترجمه شده را به سرعت به طرف مقابل ارسال کنید. Tap to Translate نه تنها از زبان های دارای حروف لاتین، بلکه از زبان های دیگر مثل هندی و عربی و کلیه زبان های حاضر در دیتابیس گوگل ترنسلیت پشتیبانی به عمل می آورد.

بنابر اعلام گوگل، قابلیت یادشده در چهار ماهه نخست سال ۲۰۱۶ به دستگاه های اندرویدی خواهد آمد.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato