سامسونگ و ال جی احتمالا سال آینده تلفن 4K نخواهند ساخت

سامسونگ و ال جی احتمالا سال آینده تلفن 4K نخواهند ساخت

سامسونگ و ال جی رقبای بزرگی در زمینه تلفن همراه هستند و نبردشان در دیگر حوزه های فناوری چشمگیر است، با این حال هر دو شرکت اشتراکات بسیاری با یکدیگر دارند. هر دو مقیم کره جنوبی هستند و بازار این کشور را تصاحب کرده اند و هر دو در زمینه ارائه نمایشگرهای باکیفیت پیشرو بوده اند. سال ها، این دو کمپانی بر سر ارائه بهترین نمایشگرها و تلویزیون ها با یکدیگر نبرد داشتند و گلاویز شدن دو غول کره ای به دنیای اسمارت فون ها هم رسید.

مدتی می شود که سامسونگ نمایشگرهای Super AMOLED را مورد استفاده قرار داده و LG هم در سوی دیگر از بازی عقب نمانده و بیشتری وضوح و رزولوشن را اراده داده است. اما اژدهای ژاپنی، امسال به نبرد کره ای پایان داد. سونی با ارائه Xperia Z5 Premium با نمایشگر ۴K Ultra HD، همه را انگشت به دهان گذاشت و پرسش اینجاست که آیا سامسونگ و ال جی دنباله رو راه سونی خواهند بود یا خیر؟

براساس آخرین شایعات، به نظر می رسد که کره ای ها قصد دارند سال ۲۰۱۶ را هم با نمایشگرهای ۱۰۸۰p بگذرانند و بعدها به سراغ رزولوشن ۴K بروند. علت این امر، داغ کردن بیش از حد و راندمان پایین دستگاه است. با این حال، رزولوشن همه چیز نیست. سال گذشته LG G3 یکی از اولین موبایل هایی بود که نمایشگر Quad HD را به بازار ارائه می کرد اما با این حال بهترین نبود. سامسونگ بارها و بارها با تکنولوژی Super AMOLED خود اثبات کرده که رنگ ها، عمق و کیفیت کلی است که یک نمایشگر را برتر می سازد.

هنوز ۴K در میان مردم جا نیفتاده و تولیدکنندگانی نظیر ال جی و سامسونگ قطعا در این زمینه بسیار محتاطانه عمل خواهند کرد. از سوی دیگر، شایعاتی هم شنیده می شود که سامسونگ قصد دارد Galaxy S7 Premium را با نمایشگر ۴K ارائه دهد.

نظرات ۲۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato