جدیدترین اخبار و مقالات دنیای بازی و سینما در ویجیاتو

با سرویس پیشرفته ابری افرانت آشنا شوید؛ گزینه ای مناسب برای کسب و کارهای نوپا

این روزها بسیاری از شرکت ها و استارتاپ های نوپا نیازمند پردازش داده ها هستند، امری که تهیه زیر ساخت های آن هزینه های کلانی را در پی دارد و لذا آنها به سراغ سرویس های رایانش ابری رفته و سعی می کنند از فعالان در این عرصه کمک بگیرند.

شرکت افرانت نیز یکی از بهترین های حاضر در زمینه ی یاد شده در کشورمان محسوب می شود که به تازگی از خدمات پیشرفته ی خود در همین رابطه پرده برداشته است و می توانید در ادامه مطلب با مطالعه بیانیه خبری که از جانب روابط عمومی آن برای دیجیاتو ارسال شده از چند و چون این خدمات تازه و خاص بیشتر و بهتر آگاه شوید.

امروزه با پیشرفت فناوری اطلاعات، نیاز به پردازش اطلاعات در هر مکان و در هر زمان به وجود آمده است؛ این در حالی‌ست که نیاز به پردازش، بدون سرمایه‌گذاری زیاد بر روی زیرساخت، با خدمات رایانش ابری امکان‌پذیر شده است.

رایانش ابری مدلی است به منظور فراهم نمودن دسترسی آسان بر اساس تقاضای کاربر از طریق شبکه به مجموعه‌ای از منابع رایانشی «قابل تغییر» و «پیکربندی» (مانند شبکه‌ها، سرورها، فضای ذخیره‌سازی، برنامه‌های کاربردی و سرویس‌ها) که این دسترسی می‌تواند با کمترین نیاز به منابع و یا دخالت مستقیم فراهم‌کننده سرویس سریعاً فراهم شده و یا آزاد گردد؛ به عبارت ساده‌تر، این توانایی کاربر نهایی در به‌کارگیری بخش‌هایی از انبوه منابع است که باسهولت و بسرعت در دسترس کاربر نهایی قرار می‌گیرند.

شرکت افرانت با تمرکز و شناخت هر چه بیشتر نیازهای مشتریان و روند پیشرفت سرویس‌های رایانش ابری (Cloud Services) در نمایشگاه الکامپ امسال از دو محصول ابری خود به نام سرویس ابری استاندارد (Standard Cloud) و سرویس ابری پیشرفته (Advanced Cloud) رونمایی کرده است. همچنین در کنار دو محصول مذکور، سرویس شبکه توزیع محتوا یا CDN را معرفی نموده تا کاربران نهایی از یک تجربه مطلوب در هنگام استفاده از خدمات تولیدکنندگان محتوا بهره‌مند گردند.

سرویس ابری استاندارد افرانت با قابلیت «مقیاس‌پذیری» و «انعطاف‌پذیری» بی‌نظیر خود این امکان را برای کاربران فراهم آورده است تا بتوانند در هر ساعت از شبانه‌روز و بر اساس نیاز، تغییراتی نظیر افزایش و یا کاهش منابع سخت‌افزاری، نصب مجدد سیستم‌عامل و یا حتی تغییر آن و نهایتاً دسترسی به کنسول سیستم‌عامل را تجربه کرده و از طریق محیط کاربری و با کنترل صد درصدی، کاربر به مدیریت منابع بپردازد.

سرویس ابری پیشرفته افرانت نیز در دو دسته IaaS و PaaS نسبت به ارائه سرویس به مراتب منعطف‌تر و متناسب جهت استفاده توسعه‌دهندگان مبادرت ورزیده است. این سرویس این فرصت را به توسعه‌دهندگان محصول می‌دهد تا بدون نیاز به دانش فنی در خصوص ابزارها و پایگاه‌های داده مختلف کدهای مد نظر و آماده و آن را به یک سرویس تبدیل نمایند؛ همچنین این قابلیت نیز فراهم شده است تا بتوان به صورت خودکار منابع مورد نیاز خود را تنظیم نموده تا در صورت بروز محدودیت منابع مصرفی، به صورتی چابک با خواسته‌های کاربر افزایش یابد (مقیاس‌پذیری عمودی).

همچنین در صورت عدم پوشش منابع مورد نیاز کاربران در سطح بسته ابتدایی (Node) می‌توان با اعمال تنظیمات «امکان افزایش منابع» (افزایش تعداد Node) به طرز توزیع‌شده را نیز به صورت خودکار در اختیار کاربران قرار داد و در صورت عدم استفاده از منابع افزوده‌شده تنظیمات لازم به جهت کاهش خودکار بسته‌های توزیع‌شده را نیز ارائه نمود. با توجه به روش محاسباتی هزینه در این سرویس، کاربران تنها هزینه منابع مصرف‌شده را به صورت ساعتی پرداخت نموده و بر خلاف سرویس ابری استاندارد، هزینه ثابت ماهیانه را پرداخت نمی‌نمایند.

شرکت افرانت در جهت استراتژی خود مبنی بر حمایت از توسعه‌دهندگان و شرکت‌های نوپا، با سرمایه‌گذاری زیاد توانسته است سرویس ابری پیشرفته را مهیا و آماده ارائه به بازار نماید. توسعه‌دهندگان و شرکت‌های نوپا می‌توانند در ابتدای مسیر از سرویس ابری پیشرفته با صرف هزینه کمتر استفاده نموده و پس از تکامل و بلوغ سرویس‌های آزمایش‌شده خود، به سرویس ابری استاندارد و یا سرورهای اختصاصی مهاجرت نمایند.

در کنار استفاده از سرویس های ابری فوق و به منظور توسعه و به اشتراک‌گذاری بهتر و پویاتر محتواهای ایجادشده از سوی تولیدکنندگان محتوا و توسعه‌دهندگان، می‌توان از سرویس شبکه توزیع محتوای افرانت (Afranet CDN Service) که در سطح بین‌المللی و با بیش از 600 نود در سرتاسر جهان پیاده‌سازی شده است استفاده نمود. این سرویس با قابلیت‌های کارآمدتر و تخصیص بهتر منابع باعث می‌شود، کاربر محتوای خود را به اشتراک گذاشته و حتی در مواردی که سرویس اصلی دچار اختلال و یا قطعی گردد محتوای موجود و توزیع شده در اختیار کاربران نهایی قرار گرفته و عملاً محتوای ذخیره‌شده قبلی در نودهای شبکه توزیع محتوا به کاربران نهایی ارائه گردد.

برای اطلاعات بیشتر در خصوص این سرویس‌ها می توانید به سایت www.afranet.com و برای بررسی و سفارش سرویس‌های ابری افرانت به سایت www.afracloud.net مراجعه فرمایید.

برچسب ها

مطالب مرتبط

واکنش مدیرعامل تلگرام به خبر انتقال سرور هایش به داخل ایران [به‌روزرسانی شد]

روز گذشته اولین دیتاسنتر ابری بخش خصوصی ایران با ظرفیت ۲۰ هزار سرور مجازی و با سرمایه‌ گذاری ۴۰ میلیارد تومانی توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در شرکت افرانت افتتاح شد. قاسم‌ زاده مدیرعامل افرانت در این مراسم از فراهم شدن مقدمات انتقال سرور های تلگرام به ایران خبر داده و گفته بود: «سرور های توزیع... ادامه مطلب

افرانت به دنبال سرمایه‌گذاری عظیم در دیتاسنترها

شرکت «افرانت» امروز در وزارت ارتباطات تولد ۲۰ سالگی خود را جشن گرفت و مدیرعامل آن «فریدون قاسم‌ زاده» از برنامه‌های پیش روی این شرکت در آینده گفت. قاسم‌ زاده اشاره می‌کند که ۱۰ سال پیش این شرکت قله دیتاسنتر را فتح کرده است اما هنوز هم کسی جرات کسب‌وکار در این حوزه را ندارد: «کل... ادامه مطلب

افرانت پروانه FCP دریافت کرد

شرکت افرانت، پروانه ایجاد و بهره‏ برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP) را دریافت کرد. در ادامه بیانیه خبری شرکت یاد شده که برای دیجیاتو ارسال شده را از نظر خواهید گذراند.  سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی مجوز بهره ‏برداری از شبکه ارتباطات ثابت را به افرانت اعطا کرد. این شرکت با دریافت پروانه FCP،... ادامه مطلب

دیتاسنتر تلكوكلاد افرانت توسط وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد

برقراری کامل شبکه ملی اطلاعات در کشور که یکی از بزرگ ترین اقدامات زیرساختی در حوزه فناوری اطلاعات محسوب می شود، مستلزم مراکز بزرگ و به روز برای ذخیره سازی داده است. در همین راستا، شرکت افرانت خبر زیر را در مورد افتتاح دیتاسنتر تلکوکلاد به دست ما رسانده که از شما دعوت می کنیم در... ادامه مطلب

کنفرانس Bridge 2014 در آمریکا برگزار شد؛ همفکری تهران و Silicon Valley برای ایرانی بهتر

طی چند سال گذشته موضوع کارآفرینی در حوزه تکنولوژی، جدی تر از هر زمان دیگر در ایران گسترش یافته. برگزاری رویدادهایی همچون استارت آپ ویکند و ایجاد مراکز شتاب دهی در دانشگاه های مختلف، این فرصت را برای کارآفرینان جوان ایجاد کرده تا ایده های خود را به مرحله اجرا رسانند. با وجود فعالیت های زیادی که... ادامه مطلب

توضیح تپسی درباره آسیب‌پذیری اطلاعات و عدم ارتباط این مسئله با افرانت

روز شنبه ۱۴ اردبیهشت ۹۸، رویدادی با موضوع «حفاظت از داده‌ در اقتصاد دیجیتال» در سازمان فناوری اطلاعات ایران برگزار شد. این رویداد با مشارکت شرکت تپسی، حضور استارت‌آپ‌های بزرگ مانند اسنپ، دیجی‌کالا، تخفیفان، نت‌برگ و همچنین «امیر ناظمی» رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران برگزار شد. گزارش این رویداد با عنوان «سرمایه‌گذاری بیشتر تپسی در حوزه... ادامه مطلب

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود
x