مایکروسافت در پی یافتن راهکاری برای رساندن اینترنت به نقاط محروم است

مایکروسافت در پی یافتن راهکاری برای رساندن اینترنت به نقاط محروم است

چهارشنبه هفته پیش بود که خبر دادیم مایکروسافت هم با برپایی سازمانی جدید به نام «بشردوستی مایکروسافت» در پی بهبود شرایط تکنولوژیک برای اقشار و مناطق محروم است.

حال یکی از نقاط تمرکز این سازمان مشخص گردیده و اینطور که مشخص شده، ردموندی ها می خواهند اینترنت پر سرعت را به نقاط محروم برسانند. البته باید خاطر نشان کرد که گوگل همین حالا تلاش می کند تا با استفاده از بالن و پهپادهایش تحت عنوان پروژه لوون، اینترنت را به دست افرادی برساند که به آن دسترسی ندارند.

مایکروسافت ولی، نه پهپادی در این زمینه توسعه داده و نه بالنی دارد. آنچه مایکروسافت دارد، پول بسیار است. آقای «برد اسمیت»، یکی از مسئولین ارشد سازمان «بشر دوستی مایکروسافت» امروز خبر می دهد که از طریق شرکت های غیر انتفاعی و استارتاپ ها، در پی یافتن راهی برای ساده کردن دسترسی نقاط محروم به اینترنت است و به شرکتی که بهترین راهکار را ارائه دهد، معادل ۷۵ هزار دلار کمک مالی خواهد کرد.

در حال حاضر شرکت هایی که می خواهند طرحشان را به مایکروسافت ارائه دهند باید نمونه اولیه آن را [که کارکردش ثابت شده] را آماده کرده باشند؛ نمونه اولیه ای که اتصال سرویس های ابری را در کنار راهکاری برای اینترنت کم هزینه به مایکروسافت بدهد. لازم به ذکر است که مایکروسافت تا پانزدهم ژانویه سال ۲۰۱۶ طرح شرکت های مختلف را مورد بررسی قرار خواهد داد.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato