تکنولوژی ابری Xbox برای عناوین انحصاری دیگر کنسول ها نیز قابل استفاده است

تکنولوژی ابری Xbox برای عناوین انحصاری دیگر کنسول ها نیز قابل استفاده است

بدون شک نام رایانش ابری یا Cloud Computing را تاکنون شنیده اید. به اعتقاد برخی تحلیل گران، آینده صنعت بازی های ویدیویی بر پایه این تکنولوژی خواهد بود. مایکروسافت نیز دارای شبکه ابری به نام Azure است که تاثیر مثبت بسیاری در بازی های آنلاین ایجاد می کند.

حال براساس اظهار نظر فیل اسپنسر، مدیر بخش اکس باکس، تمامی عناوین می توانند از Azure استفاده کنند. در ادامه مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

وی در این رابطه گفت:

سرویس Azure برای تمامی بازی ها، حتی انحصاری دیگر پلتفرم ها نیز قابل استفاده خواهد بود. ما سازنده ها را برای استفاده از آن محدود نمی کنیم.

Microsoft Azure پلتفرم رایانش ابری بوده و یکی از کاربردهایش استفاده در بازی های آنلاین است. با توجه به سرورهای اختصاصی که این تکنولوژی در اختیار سازندگان قرار می دهد، می توان علاوه بر هزینه کمتر، اجازه استفاده از پهنای باند، CPU یا GPU های بیشتری را داشت. این قابلیت تاثیر بسزایی در هوش مصنوعی، فیزیک و دیگر قسمت های یک بازی دارد.

Titanfall از عناوینی بود که در گذشته از Azure استفاده کرد. Jon Shiring، سرپرست تیم مهندسی سازنده بازی، Azure را سرویسی نامید که مرز بازی های آنلاین را خواهد شکست.

علاوه بر این، Crackdown 3 نیز از دیگر بازی هایی است که مانور زیادی در استفاده از این سیستم می دهد. سازندگان ادعا کرده اند با استفاده از تکنولوژی ابری مایکروسافت، توانسته اند تا به ۲۰ برابر قدرت یک اکس باکس وان دست یافته و در ساخت بخش آنلاین بازی استفاده کنند.

به واسطه این شبکه، محیط ها ۱۰۰ درصد تخریب پذیر بوده و می توانید شهر را با خاک یکسان کنید. البته حضور سیستم Azure باعث شده تا این ویژگی تنها در بخش چند نفره و آنلاین امکان پذیر است. Crackdown 3 سال آینده برای اکس باکس وان عرضه خواهد شد.

ویجیاتو

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato