وقتی یک باگ کامپیوتری باعث آزادی زندانی ها می شود

وقتی یک باگ کامپیوتری باعث آزادی زندانی ها می شود

دیروز اتفاق جالبی در زندان ایالت واشنگتن روی داد که صدای فرماندار کنونی این استان یعنی «جی اینسلی» را در آورد. ماجرا از این قرار بوده که به تازگی معلوم گشته حدود ۳۲۰۰ نفر از زندانی ها به دلیل وجود یک باگ کامپیوتری زودتر از موعد و پیش از اتمام زمان محکومیت خود آزاد شده اند.

باگ مذکور در اصل به نرم افزاری مربوط می شده که وظیفه محاسبه روزهای «عفو خوش رفتاری» (عفو خوش رفتاری به زندانیان تعلق می گیرد که در برنامه های بازپروری گوناگون شرکت کرده و ضمناً رفتار مناسبی را در زندان از خود بروز دهند) زندانی ها را به عهده داشته و جالب اینجاست که خطای محاسباتی این برنامه از سال ۲۰۰۲ میلادی تاکنون ادامه یافته و مسئولان ایالتی به تازگی متوجه آن گشته اند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

«جی اینسلی» به دنبال آگاهی از این خطا و در کنفرانس خبری دیروز اعلام کرده: «اینکه این مشکل ۱۳ سال پیاپی ادامه داشته برای من به هیچ عنوان قابل قبول نیست و دیوانه کننده به نظر می رسد.»

جالب تر هم این که مسئولان زندان در سال ۲۰۱۲ میلادی این باگ را کشف کرده بودند اما برنامه درست کردن آن بارها به دلایل مختلف به تعویق افتاده بوده تا اینکه چندی پیش مدیر ارشد فناوری اطلاعات ایالت واشنگتن متوجه وجود مشکلات اساسی در سیستم سازمان فدرال زندان ها می شود و شروع به تحقیق می کند و در نهایت هم نتیجه بررسی هایش نشان می دهد که زندانی ها به طور میانگین حدود ۴۹ روز زودتر از موعد اتمام دوره محکومیت خود آزاد شده اند.

پیرو این خبر، مقامات ایالتی دستور داده اند تا محکومینی که آزاد شده اند دوباره به زندان بازگردانده شده و دوره حبس شان را کامل نمایند. بر اساس گزارش موجود نیز تاکنون ۵ نفر از آنها به زندان منتقل شده اند.

در آخر هم بگوئیم که فرماندار نیز دو بازرس را استخدام نموده تا دلیل این سهل انگاری بزرگ و طولانی مدت را کشف و مسئولان مربوطه اش را مجازات نمایند.

ویجیاتو

نظرات ۶

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato