نمایی هوایی از خرابی های ناشی از جنگ داخلی در سوریه [تماشا کنید]

نمایی هوایی از خرابی های ناشی از جنگ داخلی در سوریه [تماشا کنید]

حدودا پنج سالی از آغاز جنگ داخلی در سوریه می گذرد و زخم هایی که بر پیکر شهرهای مختلف این کشور پدیدار شده اند بیش از هر زمان دیگری خودنمایی می کنند.

تصویری که در ادامه خواهید دید با استفاده از یک پهپاد از بخش های حومه این کشور جنگ زده گرفته شده اند. متاسفانه تا آنجا که چشم کار می کند همه چیز نابود شده و تصور اینکه زمانی در این نواحی انسان زندگی می کرده غیرقابل باور است اما واقعا اینطور بوده.

با دیجیاتو همراه باشید.

ویدئو از بخش های مختلف جوبر گرفته شده که یکی از مناطق به شدت پرجمعیت در حومه پایتخت سوریه یعنی دمشق بوده اما از زمان شروع جنگ، به صحنه نبرد نیروهای دولتی این کشور و گروه های شورشی بدل گردیده است.

آنطور که خبرگزاریRT گزارش داده این منطقه اما برخی از شگفت انگیزترین و زیباترین اماکن تاریخی دنیا را در خود جای داده بود:

پیش از آنکه در سال ۲۰۱۱ میلادی، جنگ های داخلی در سوریه آغاز گردد، این منطقه حدودا ۳۰۰ هزار سکنه داشت که اغلب شان را مسلمانان سنی تشکیل می دادند. این منطقه برخی از اماکن باستانی را نیز در خود جای داده بود که از آن جمله می توان به کنیسه سبز (قدیمی ترین کنیسه یهودیان در کل دنیا) اشاره نمود. مسجد اعظم جوبر و همچنین آرامگاه ایلیای پیامبر نیز در این منطقه قرار دارد. اما در کنار اینها می توان به حمام های باستانی جوبر نیز اشاره کرد که در دوران عثمانی ها ساخته شده اند.

حالا این سرزمین کهن به مخروبه ای بدل شده و خانه ها و فروشگاه های آن نیز شورشی ها و نیروهای مخالف دولت را در خود پناه داده اند و جالب است بدانید که گروه های مخالف در این منطقه آنقدر متنوع هستند که ممکن است در هر بلوک آنها اعضای یک گروه پنهان شده باشند و علاوه بر این، خطر پرتاب اشتباه تسلیحات در آن بسیار بالاست.

بخش های مختلف این منطقه حاشیه ای هم از طریق تونل های مختلف به یکدیگر متصل شده اند و به همین خاطر درگیری مسلحانه در آن به شدت مرگبار و غیرقابل پیش بینی است. در هر حال روشن است که خرابی های به بار آمده در این منطقه ظرف بازه زمانی ۵ ساله به مدتی بیشتر از ۱۰ سال برای ترمیم و بازسازی نیاز دارند.

نظرات ۱۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato