با اپلیکیشن "هوای تهران" همیشه از وضعیت هوای پایتخت مطلع باشید

با اپلیکیشن

به تصویر بالا و عدد حک شده روی آن نگاه کنید. این عدد نمایانگر شاخص میزان آلایندگی هوای تهران است که امروز هشتم دی ماه ۱۳۹۴، به عدد ۴۶۰ رسیده، یعنی ۱۶۰ درجه بیشتر از میزانی که بتوانیم شاخص آلایندگی را جز دسته "خطرناک" طبقه بندی کنیم.

پدیده وارونگی و در پی آن آلودگی شدید هوا در پایتخت، امسال به حدی شدید بود که تعطیلی چند روزه مدارس را در پی داشت و بنابر گزارشات وبسایت کنترل کیفیت هوا، هنوز چیزی از میزان آن کاسته نشده است.

یکی از دلایل استمرار این آلودگی، استفاده شهروندان تهرانی از خودروهای شخصی به جای وسائل نقلیه عمومی است که بنابر گفته متخصصین امر، در صورت ادامه این رویه شاهد افزایش این میزان آلایندگی در هفته های آینده خواهیم بود.

شرکت کنترل کیفیت هوای تهران برای هشدار به شهروندان تهرانی، اپلیکیشنی تحت عنوان "هوای تهران" طراحی کرده تا شاید با ارائه آمار و ارقام وحشتناک این آلودگی، بتواند لزوم استفاده از وسائل نقلیه عمومی به جای خودروی شخصی را در این وضعیت قرمز و بحرانی به گوش پایتخت نشینان برساند.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید. 

"هوای تهران" آمار و اطلاعاتش را در چهار صفحه مجزا به شما ارائه می کند: صفحه کیفیت هوای امروز، صفحه کیفیت هوای هفته گذشته، صفحه کیفیت هوای ماه پیش و صفحه معرفی شاخص AQI (میزان آلایندگی هوا)

Tehran Air 2

بعد از اتصال به اینترنت و ورود به اپ، "هوای تهران" با اتصال به دیتابیس شرکت کنترل کیفیت هوای هوای تهران، وضعیت هوای امروز را به طور لحظه ای با شاخص AQI به شما نشان می دهد. حتی غلظت تک تک ترکیبات آلاینده خطرناک همچون مونو اکسید کربن، سرب و گوگرد دی اکسید در هوا را می توانید در همین صفحه مشاهده کنید.

اگر در مورد شاخص اندازه گیری وضعیت هوا اطلاع ندارید، باید بگوییم که شاخص AQI میزانی برای سنجش آلودگی هواست که تأثیر آن را بر سلامتی انسان نشان می دهد که با فشردن آیکن i در این اپلیکیشن، می توانید از درجه بندی های آن (از پاک تا خطرناک) مطلع شوید.

دو صفحه دیگر، یعنی کیفیت هوای هفته گذشته و ماه گذشته هم امکان مقایسه را برایتان فراهم کرده اند تا به عمق فاجعه و افزایش آلودگی پی ببرید. اما شاید مهم ترین و ارزشمندترین قابلیت این اپلیکیشن، هشدارهای سلامتی و نکات علمی و اجتماعی ای باشد که با فشردن آیکن قلب در اختیارتان قرار می دهد.

در واقع هدف از توسعه "هوای تهران"، فرهنگ سازی و اطلاع رسانی به شهروندان تهرانی بوده تا بیشتر به سلامتی خود و هوایی که روزانه تنفس می کنند، توجه داشته باشند. کلیه اطلاعات این اپلیکیشن قابل اشتراک گذاری اند، تا بتوانید افراد بیشتری را از وضعیت بد هوا مطلع کنید و در تشویق مردم به کاهش استفاده از وسائل نقلیه شخصی نقش داشته باشید.

"هوای تهران" به صورت رایگان برای اندروید و iOS منتشر شده و اگر اپل واچ داشته باشید، می توانید اطلاعات اپلیکیشن را روی مچتان تماشا کنید.

هوای تهران
  • هوای تهران
  • قیمت: رایگان
  • سازنده: سیب
  • سیستم عامل: اندروید
  • حجم: ۱.۰ مگابایت
دانلود

اپ‌استور


کافه‌بازار

ویجیاتو

نظرات ۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato