ملاقات با تنها فراری وانت دنیا؛ اصالت برباد رفته یک سوپر اسپرت 12 سیلندر

ملاقات با تنها فراری وانت دنیا؛ اصالت برباد رفته یک سوپر اسپرت 12 سیلندر

ملاقات با تنها فراری وانت دنیا؛ اصالت برباد رفته یک سوپر اسپرت 12 سیلندر

فراری ۴۱۲ از معدود خودروهای دهه ۸۰ میلادی است که هنوز می توان شاخصه های یک گرند تورر واقعی را در آن مشاهده کرد. تولید ۴۱۲ از سال ۱۹۸۵ آغاز شد و تا سال ۱۹۸۹ تولید آن ادامه داشت، از این خودرو تا سال ۸۹ میلادی تنها ۵۷۶ دستگاه تولید شد، اما خودرو مورد بحث در این مطلب منحصر به فرد است.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

فراری ۴۱۲ دارای موتوری ۱۲ سیلندر خورجینی به حجم ۵.۰ لیتر است و بیش از ۳۲۰ اسب بخار قدرت دارد که می تواند در ۸ ثانیه از حالت سکون به سرعت ۶۰ کیلومتر در ساعت برسد.

1

ماجرای این فراری پیک آپ از آنجایی سروع شد که یک دستگاه فراری ۴۱۲ تولید سال ۱۹۸۹ توسط شرکت London supercar workshop خریداری شد و پس از انجام بررسی های لازم، تصمیم به تبدیل این فراری به یک فراری پیک آپ گرفتند. حتی این شرکت برای هر چه بهتر انجام شدن پروژه از مهندسان فراری  مشورت گرفت.

2

احتمال مشاهده یک فراری ۴۱۲ در خیابان به دلیل تولید محدود آن، بسیار اندک است، حالا فکر کنید چند درصد امکان دارد که بتوانید در تمام طول زندگیتان یک فراری پیک آپ ببینید.

3

هرچند به دلیل برخی مسائل زیست محیطی و کاهش قدرت موتور نسبت به مدل های اولیه، محبوبیت این مدل در بین کلکسیونر های به اندازه سایر مدل های فراری نیست و از این رو مالک به فکر متحول ساختن این خودرو افتاده است.

FERRARI-2

اولین قدم برای تبدیل فراری به یک پیک آپ حذف ۳۰ سانتی متر از سقف برای ایجاد ۹۰ سانتی متر فضای خالی برای فضای بار بود.

FERRARI-1

کف فضای بار با چوب ساج پوشانده شد و فضای بار را بیشتر شبیه به یک قایق تفریحی کرد. سیستم فنر بندی محور عقب خودرو نیز مورد تقویت قرار گرفته شده تا تحمل بار را داشته باشد، البته فکر نکنم کسی حاضر شود با یک فراری بار جابجا کند.

5

روی درپوش موتور دو عدد لوله هواکش قرار داده شده است و سیستم اگزوز نیز دارای سوپاپ مخصوصی است که صدای غرش این فراری را آرام تر می کند، البته راننده اگر بخواهد می تواند با باز کردن سوپاپ اگزوز صدای این اسب اصیل را آزاد کند. در آخر برای این وانت عجیب به رنگ قرمز معروف فراری (به نام rosso red) در نظر گرفته شده تا دلربایی آن را دو چندان کند.

6

قیمتی که روی این فراری گذاشته شده،۲۰۰ هزار دلار است، البته در صورت فروش این خودرو در حراجی ها به قیمتی بالاتر از این رقم فروخته خواهد شد.

7

البته چنین کاری به معنای نابودی اصالت خالص یک خودرو کلاسیک است و اصلا به مذاق دوستداران خودروهای کلاسیک خوش نمی آید اما برای برخی افراد، جلب توجه و خاص بودن بیش از نگهداری صحیح از یک خودرو با ارزش اهمیت دارد.

نظرات ۱۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟ ورود با گوگل

Digiato

ورود با گوگل