گزارش ها از کاهش تولید آیفون پس از تعطیلات کریسمس حکایت دارند

گزارشی که چندی پیش منتشر شده، نشان می دهد که Foxconn، ساعات اضافی کاری کارگران خود را کاهش داده است. گویا پس از تعطیلات کریسمس، میزان تقاضا برای آیفون های اپل بین ۵ الی ۱۰ درصد نسبت به پیش بینی ها کمتر بوده و Foxconn نیازی به ساخت آیفون بیشتر برای اپل ندارد.

آرون رکرز، تحلیلگرد شرکت استیفل نیکولاوس می گوید که میزان تولید آیفون در این کارخانه، پس از سپتامبر و اکتبر، در ماه نوامبر با کاهش روبرو شده است. رکرز پیش بینی نموده که اپل در سه ماهه انتهایی سال ۲۰۱۵ حدود ۷۴.۷ میلیون آیفون به فروش رسانده. شایان ذکر است که تعطیلات کریسمس فصل مهمی برای شرکت ها محسوب می شوند. سال گذشته، اپل در طول سه ماه انتهایی توانست مبلغ ۱۸ میلیارد دلار درآمد کسب کند و این بیشترین مبلغی است که تا به حال یک کمپانی توانسته در فصل مالی خود درآمد داشته باشد.

البته، یکی از دلایل موفقیت عمده سال گذشته اپل، افزایش اندازه نمایشگر در آیفون ۶ بود. بعد از سال ها مقاومت، اپل بالاخره راضی شد تا نمایشگر آیفون ها را از ۴ به ۴.۷ اینچ ارتقا بخشد. علاوه بر آن، یک ورژن ۵.۵ اینچی هم برای علاقه مندان به فبلت ها عرض شد که با اقبال گسترده ای روبرو گشت.

اما امسال، آیفون ۶ اس و ۶ اس پلاس تغییرات گسترده ای نسبت به آیفون ۶ و ۶ پلاس نداشتند و جز اضافه شدن تکنولوژی ۳D Touch، شاهد هیچ فناوری نوین و عمده ای نبودیم که شوق به خرید را در علاقه مندان ایجاد کند.

نظرات ۳

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟