مدیر عامل مایکروسافت وضعیت فروش موبایل های ویندوزی را «ناپایدار» می داند

در جدیدترین مصاحبه اش، آقای نادلا، مدیر عامل مایکروسافت گفته که به نظر او، سهم ویندوز فون در میان سایر پلتفرم های موبایلی، «ناپایدار» است.

وی البته همچنین بیان نموده که هدف مایکروسافت، توسعه فضایی است که ابزارهای سخت افزاری در آن نقش مهمی ایفا نکنند و مهم، تجربه کاربری یکسان در سراسر محصولات پرطرفدار بازار باشد. در ادامه با دیجیاتو همراه باشید.

آقای نادلا در مصاحبه اخیرش اذغان دارد که سهم مایکروسافت از فروش تلفن های هوشمند به شکل جهانی، «پایدار» نیست.

وی می گوید: «درست نیست اگر صرفا به آمار بازارها نگاه کرده و بگوییم: سهم ما از بازار هولولنز چقدر است؟ اکس باکس در کجای بازار ایستاده؟ سهم PC چیست؟ موبایل هایمان در کجای کار قرار گرفته اند؟»

آقای نادلا در ادامه می گوید: «اگر دقت کنید، گاهی کاربر از چند دستگاه مختلف استفاده می کند، گاهی به طور کلی یک یا دو دستگاه دارد و از آنها بهره می جوید؛ محصولاتی که از پلتفرم های مختلفی هم برخوردار هستند. این ها هیچ کدام مشکلی نیست [استفاده کاربران از دستگاهی با پلتفرم غیر ویندوزی]، ما می خواهیم تجربه کاربری یکسانی را در سراسر محصولات [خود و رقبا] ایجاد کنیم.»

لازم به اشاره است که موسسه تحقیقاتی گارتنر در آخرین برآورد خود، اذعان داشته که سهم ویندوز فون در بازار جهانی تلفن های هوشمند، برابر با ۱.۷ درصد است.

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟