شرکت Jolla اعلام کرد که نمی تواند تمام تبلت های حامیان مالی خود را تحویل دهد

شرکت Jolla اعلام کرد که نمی تواند تمام تبلت های حامیان مالی خود را تحویل دهد

آبان سال ۹۳ بود که خبر معرفی تبلت Jolla که مبتنی بر سیستم عامل Sailfish بود را به اطلاعتان رساندیم و گفتیم استارت آپ فنلاندی Jolla که هسته اصلی آن را مهندسین سابق نوکیا تشکیل می دهند، قصد دارند با جذب سرمایه لازم اقدام به ساخت تبلت اختصاصی خود نمایند.

تبلت Jolla توانست در کمتر از ۲۴ ساعت تمام ۳۸۰ هزار دلار مورد نیاز برای آغاز پروژه خود را جذب نماید. مدیران شرکت به سرمایه گذاران وعده دادند که محصولشان را در ماه می سال ۲۰۱۵ روانه بازار خواهند کرد. اما ماه می آمد و گذشت و فنلاندی ها نتوانستند وعده خود را عملی سازند.

بعد از گذشت چند ماه از موعد مقرر و فراز و نشیب های بسیار، به تازگی Jolla اعلام کرده که به احتمال فراوان نمی تواند تمام تبلت های پیش خرید شده توسط مشارکت کننده ها را به آنان تحویل دهد. با ادامه مطلب دیجیاتو را همراهی کنید.

در ماه نوامبر بود که شرکت فنلاندی اعلام داشت یکی از سرمایه گذاران اصلی پروژه تبلت Jolla دست از حمایت آنها برداشته و قصد خارج کردن سرمایه خود را دارد. آنها ناچار شدند کارهای خود را موقتاً به حال تعلیق درآورده و برخی کارمندان را برای کاهش هزینه ها اخراج کنند. اما شرکت به هر نحو ممکن این بحران را نیز پشت سر گذاشت و توانست در ماه دسامبر سرمایه گذار تازه ای برای خود دست و پا کند و کار را از سر بگیرد.

همین کش و قوس های مالی سبب شد که موسس و مدیرعامل شرکت، Marc Dillon، از سمت خود کنار برود تا تیره روزی های Jolla ادامه یابد. حالا و در آغاز سال جدید باز هم اخبار ناراحت کننده ای برای حامیان مالی پروژه تبلت مبتنی بر Sailfish به گوش می رسد. Juhani Lassila مدیر روابط عمومی شرکت در بیانیه ای اعلام داشت:

«ما هنوز نتوانستیم بر همه مشکلات فائق بیاییم، اما حالا تکلیف برخی از مسائل روشن شده است: خوشحالیم که اعلام داریم قرار است تعداد محدودی از تبلت های Jolla در اوایل سال ۲۰۱۶ به دست حامیان مالی اولیه برسد. اما خبر بد این است که نمی توانیم تمام تعهدات خود را نسبت به همه سرمایه گذاران انجام دهیم. به بیان دیگر نمی توانیم تبلت Jolla را برای تمام کسانی که در سایت IndieGoGo  از ما حمایت مالی کردند ارسال کنیم. البته این به آن معنی نیست که ما دست شما را از هر چیزی خالی می‌ گذاریم، چه بسا که در آینده سوپرایزی تازه برایتان داشته باشیم.»

متاسفانه هنوز اطلاعات دقیقی در خصوص تعداد تبلت هایی که قرار است تحویل شوند وجود ندارد، اما از همین حالا سیل کامنت های درخواست بازگشت وجه به بلاگ رسمی شرکت فنلاندی سرازیر شده و به نظر می رسد دیگر کسی چندان به وعده های آنها اعتماد ندارد.

نظرات ۱۲
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato