ائتلاف وای فای استاندارد تازه ای را با برد بیشتر و مصرف انرژی کمتر تایید کرد

ائتلاف وای فای استاندارد تازه ای را با برد بیشتر و مصرف انرژی کمتر تایید کرد

ائتلاف وای فای عاقبت استاندارد ۸۰۲.۱۱ah را تایید کرده و نام HaLow را بر آن نهاد. به این ترتیب، دستگاه های تایید شده در باند بدون مجوز ۹۰۰ مگاهرتز کار خواهند کرد که برد آن دو برابر استاندارد ۲.۴ گیگاهرتزی فعلی است و علاوه بر اینکه مصرف انرژی کمتری دارد، بهتر می تواند به آنسوی دیوارها نفوذ کند.

کارشناسان امر بر این باورند که استاندارد جدید، نقشی کلیدی را در دنیای اینترنت اشیاء و دستگاه های هوشمند خانگی ایفا می کند که هنوز هم به پیشرفت های لازم دست پیدا نکرده است.

مشکلی که بر سر راه اجرایی شدن ایده خانه هوشمند وجود دارد این است که گجت هایی نظیر حسگر در، لامپ های هوشمند و دوربین ها برای ارسال داده های خود به مسافت های دور، هاب های ریموت یا روترها به انرژی کافی نیاز دارند و این در حالیست که استاندارد وای فای فعلی از نظر دوام باتری و بُرد کلی بسیار ضعیف عمل می کند.

ائتلاف وای فای پیشتر اعلام کرده بود که HaLow به میزان زیادی از پروتکل های فعلی وای فای نظیر اتصال IP بهره خواهد گرفت؛ بدان معنا که دستگاه ها همان امنیت و کارکردهای هم سطح وای فای را خواهند داشت.

این ائتلاف همچنین بیان کرده: بسیاری از محصولات جدید از قبیل روترها همچنان در باندهای متعارف ۲.۴ و ۵ گیگاهرتز کار خواهند شد. به این ترتیب، راه برای ورود طیف گسترده ای از دستگاه های ۹۰۰ مگاهرتزی به بازار باز می شود و این دستگاه ها صرفا به توسترهای هوشمند محدود نمی گردند.

این گروه گفته است: استاندارد جدید مسیر را برای ورود دستگاه های کم مصرف به داخل خانه ها و ماشین های هوشمند و همچنین بخش های صنعتی، خرده فروشی ها، کشاورزی و محیط های شهری هوشمند هموار خواهد کرد.

ویجیاتو

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato