هم اکنون بیش از 200 میلیون دستگاه از ویندوز 10 بهره می برند

هم اکنون بیش از 200 میلیون دستگاه از ویندوز 10 بهره می برند

آپگرید رایگان ویندوز ۱۰ ظاهرا با استقبال خوبی از سوی کاربران روبرو شده است. در ماه اکتبر، مایکروسافت اعلام داشت که ۱۱۰ میلیون دستگاه این نسخه را دریافت کرده اند و حالا این رقم به ۲۰۰ میلیون دستگاه رسیده است.

مایکروسافت نخستین بار ویندوز ۱۰ را به عنوان آپگریدی رایگان برای ویندوز ۷ و یندوز ۸.۱ ارائه کرد و کمتر از ۶ ماه بعد، پرتوان به پیش می راند تا شمار کاربرانش را به یک میلیارد برساند.

اما نکته ای که وجود دارد این است که آیا مایکروسافت می تواند طی سال های آتی این روند صعودی را ادامه دهد یا خیر. همانطور که در ابتدا گفته شد، این آپگرید در ابتدا به صورت کاملا رایگان در اختیار کاربران قرار گرفت اما بعید نیست که در ماه های آتی، شرکت مورد بحث برای استفاده کنندگان از سیستم عامل محبوبش مبلغی را در نظر بگیرد.

شمار دستگاه هایی هم که تا به امروز ویندوز ۱۰ روی آنها نصب شده، شاخص خوبی است برای تشخص اینکه آیا رویکرد این شرکت مستقر در ردموند برای تشویق توسعه دهندگان به ساخت اپلیکیشن برای آن موفقیت آمیز بوده یا خیر.

این کمپانی مدعی است که در جریان سال ۲۰۱۵ میلادی، ویندوز استور رشد خوبی را تجربه کرده که این مساله نیز تا حدود زیادی مرهون افزایش شمار دانلودهای پولی از آن است.

این رشد مطلوب می تواند مشوقی باشد برای توسعه دهندگان به مشارکت بیشتر اما متاسفانه حرکت مایکروسافت برای توسعه اپلیکیشن های فراگیر روندی کند را تجربه کرده است و ابراز تمایل برخی نام های بزرگ صنعت به آنها نیز در تغییر این روند مفید نبوده.

اما مایکروسافت در تلاش است تا علاوه بر افزایش شمار کاربران ویندوز ۱۰، دسترسی به سرفس بوک خود را هم افزایش دهد. دریافت پیش سفارش برای این محصول از فردا در اتریش، استرالیا، فرانسه، آلمان، سوئیس، نیوزیلند و انگلستان آغاز می شود.

عرضه این دستگاه های سفارش گذاری شده نیز قرار است که از ۱۸ فوریه امسال، از استرالیا و نیوزیلند آغاز گردد. گفتنی است که مایکروسافت در تلاش است تا سرفس بوک را به چین و هنگ کنگ هم عرضه نماید و به زودی پای آن به بازار ژاپن هم باز می شود.

نظرات ۱۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato