فروش کنسول پلی استیشن 4 سونی به مرز 36 میلیون رسید

فروش کنسول پلی استیشن 4 سونی به مرز 36 میلیون رسید

به نظر می رسد که تعطیلات کریسمس، فروشی فوق العاده را برای کمپانی ژاپنی سونی به همراه داشته و آن ها توانسته اند بیش از ۵.۷ میلیون واحد از کنسول نسل هشتمی خود را در این ایام به فروش برسانند. با در نظر گیری واحدهای فروخته شده در بازه کریسمس، حالا فروش کلی کنسول پلی استیشن ۴ از مرز ۳۵.۹ میلیون واحد عبور کرده و هم چنان می تازد.

کمپانی سونی که حالا به نوعی سردمدار صنعت بازی های ویدیویی و کنسول های خانگی به حساب می آید، اعلام کرده ارقام منتشر شده، تعداد واحدهای فروخته شده را نمایان می کنند و صرفا به واحدهایی که در اختیار خرده فروشان قرار گرفته، بسنده نشده است.

با در نظرگیری عملکرد نه چندان جالب سونی در فصل آخر سال ۲۰۱۵ و نیز عدم دسترسی به بازی های انحصاری، فروش ۵.۷ میلیون واحد از دستگاه پلی استیشن ۴ در تعطیلات کریسمس، بسیار فوق العاده به نظر می رسد. فراموش نکنیم که این موضوع در حالی به وقوع پیوسته که مایکروسافت سه بازی محبوب هیلو ۵، رایز آو توم ریدر و فورتزا موتوراسپورت ۶ را در فصل آخر سال به عرضه رساند و حساب زیادی روی موفقیت آن ها باز کرده بود.

گذشته از این مسئله، سونی اعلام کرده که میزان افراد علاقه مند به خریداری اشتراک سرویس پلی استیشن پلاس، رشد ۶۰ درصدی را نسبت به سال پیش به خود دیده است. سرویس پلی استیشن پلاس به صورت ماهانه عناوینی را به رایگان در اختیار مشتریان سه پلتفرم پلی استیشن ۴، پلی استیشن ۳ و پلی استیشن ویتا قرار می دهد. (برای اطلاعات بیش تر، این مقاله را مطالعه نمایید.)

ساعت ۴.۳۰ صبح امروز به وقت تهران، کمپانی سونی قرار است که کنفرانس خبری خود را در همایش CES امسال برگزار نماید و انتظار می رود که شاهد انتشار اطلاعات بیش تری درباره کنسول نسل هشتمی این شرکت باشیم.

نظرات ۵۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato