همه چیز درباره آیفون 13
با لنز سیصد دلاری زایس و ExoLens بهترین عکس ها را با آیفون بگیرید

با لنز سیصد دلاری زایس و ExoLens بهترین عکس ها را با آیفون بگیرید

طی سال های اخیر، تلفن های هوشمند به خوبی توانسته اند جایگزین دوربین های دیجیتال شوند، اما هنوز هم در ساختارشان محدودیت هایی می بینیم؛ محدودیت هایی مثل نبود زوم اپتیکال و طول ثابت کانون که باعث می شوند نتوانیم برای عکاسی حرفه ای به طور کامل متکی به آنها باشیم.

با این حال لنزهایی هم هستند که مخصوص اسمارت فون ها طراحی شده اند تا عکاسان با بهره گیری از آنها بتوانند محدوده بیشتری از تصویر را هنگام عکاسی پوشش دهند. یکی از جدیدترین آنها را کارخانه زایس آلمان با همکاری ExoLens طراحی کرده؛ یک لنز سیصد دلاری که می تواند روی دوربین آخرین آیفون های کمپانی اپل متصل شود.

در ادامه با دیجیاتو همراه باشید. 

اگزولنس و زایس سه نمونه اولیه از این لنز را در نمایشگاه CES به نمایش عموم گذاشته اند: یک لنز عریض، یک لنز ماکرو و یک لنز تله فوتو (برای عکس برداری از سوژه های دور). هر کدام از این سه لنز از طریق یک پایه آلومینیومی می توانند به دوربین آیفون ۶، ۶S، ۶S پلاس و ۶ پلاس متصل گردند.

البته این پایه آلومینیومی ممکن است برایتان محدودیت ایجاد کند، چرا که برای استفاده از آن حتما باید قاب آیفون را درآورید. با نصب لنز هم ممکن است آیفون شما شبیه موجودات فضایی یک چشم شود، اما عملکرد آن به قدری عالیست که دیگر برایتان اهمیتی ندارد که موبایلتان چه شکل و قیافه ای به خود گرفته. این لنز می تواند برای مواقعی که نمی توانید دوربین های دیجیتال حجیم را با خودتان حمل کنید بسیار کارآمد ظاهر شود.

اگر دوست دارید موبایلتان را روی سه پایه یا مونوپاد نصب کنید، بر روی پایه لنز مورد بحث یک پیچ مخصوص نیز برای این کار تعبیه شده. بنابر گفته یکی از سران کمپانی اگزولنس، محصول یادشده در سه ماهه دوم سال جاری و در دو پکیج در اختیار مشتریان قرار خواهد گرفت؛ یکی شامل لنزهای ماکرو و واید، پایه و کیف محافظ که با قیمت ۲۹۹ دلار به فروش خواهد رسید و دیگری پکیجی حاوی لنز تله فوتو که به طور جداگانه ۱۹۹ دلار قیمت دارد.

گفتنی است که قیمت پکیج کامل این لنز از نمونه های مشابهش بسیار کمتر است و به مراتب از خرید یک دوربین DSLR جدید هزینه کمتری برایتان در پی خواهد داشت.

253620-640

253617-640

253614-640

نظرات ۹
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato