اپل به تازگی دامنه های «Apple.Car» و «Apple.auto» را ثبت کرده است

بر اساس گزارش تازه ای که در وب سایت «MacRumors» انتشار یافته، کمپانی اپل به تازگی چندین دامنه اینترتی مرتبط با «خودرو» را خریداری کرده که در بین آنها می توان آدرس هایی نظیر «Apple.Car» و «Apple.auto» و در نهایت «Apple.cars» را مشاهده کرد.

با نگاهی به تاریخچه «Whois» برای دامین های یاد شده، می توان دریافت که اپل آنها را در دسامبر ۲۰۱۵ به ثبت رسانده و این موضوع، تنها یکی دیگر از نشانه هاییست که به ما می گوید شرکت مورد بحث، در پی توسعه خودروهای هوشمند بوده و تصمیم دارد وارد حوزه ساخت اتومبیل های بدون راننده شود.

مدت هاست که شایعه توسعه یک خودروی هوشمند تحت عنوان پروژه «Titan» از سوی اپل به گوش می رسد و کمپانی ساکن کوپرتینو، طی سال های اخیر همچنین مهندسان بسیاری از شرکت های فعال در زمینه توسعه خودروهای الکتریکی را به استخدام خود درآورده و کار به جایی رسیده بود که حتی در همین خصوص، صدای «ایلان ماسک» هم درآمد. از جمله شرکت هایی که اپل مهندسان آنها را جذب کرده شامل تسلا، فورد، جنرال موتورز، سامسونگ و انویدیا می شوند.

تا کنون شرکت های بزرگ دنیای تکنولوژی و همچنین صنعت خودرو سازی، اعلام کرده اند که در حال توسعه اتومبیل های هوشمند هستند و تا امروز، گوگل به عنوان پیشتاز همین فناوری در پی آوردن خودروهایش به بازار پیش از سال ۲۰۲۰ است.

در این میان نمی توان متصور بود که با ثبت سه دامین یاد شده، اپل به شکل قطع وارد حوزه توسعه خودروهای الکتریکی خواهد شد اما اگر این شرکت چنین تصمیمی داشته باشد، می توان گفت که «Apple.car» دامنه ای بسیار مناسب برای آغاز همین فعالیت است.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

رمزتان را گم کرده‌اید؟