کاربران استیم در سال گذشته ۳.۵ میلیارد دلار بازی خریده اند

کاربران استیم در سال گذشته ۳.۵ میلیارد دلار بازی خریده اند

سرویس استیم روزانه میزبان میلیون ها پی سی گیمر علاقه مند است که روز به روز مجموعه دیجیتالی بازی های خود را گسترش می دهند. در تاریخ ۴ ژانویه ۲۰۱۶، استیم رکوردی جدید از خود به جای گذاشت. ۱۲.۳ میلیون کاربر به صورت همزمان آنلاین بودند.

این رقم خیره کننده نشان می دهد که استیم با این میزان هوادار و مشترک روزانه ای که دارد، چقدر می تواند درآمد کسب کند. بر اساس ارقامی که Steam Spy منتشر کرده، کاربران شبکه استیم طی سال ۲۰۱۵، بیش از ۳.۵ میلیارد دلار بازی خریداری کرده اند. این رقم صرفا مربوط به فروش بازی اصلی است و بسته های الحاقی یا پرداخت های درون بازی (مثل آیتم های قابل خریداری در دوتا ۲) حساب نشده اند.

قطعا، این خبری خوش برای توسعه دهندگان و البته شرکت ثروتمند Valve است که این روزها نام آن را هر گوشه ای می شنویم. روزگاری دنیای بازی های ویدیویی محدود به کنسول ها شده بود و پی سی گیمینگ اوضاع خوشی نداشت اما حالا با تلاش بی وقفه Valve شاهد بازگشت این پلتفرم هستیم.

ماه گذشته که مصادف بود با تعطیلات انتهای سال، بهترین ماه سال هم برای بازی سازها و صاحبین این پلتفرم بود. در ماه دسامبر، کاربران بیش از ۴۳۶ میلیون دلار بازی از استیم خریداری کردند.

ویجیاتو

نظرات ۱

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato