دو محصول شورولت و سدان لوکس اُپل، تازه واردهای فهرست ثبت سفارش گمرک

دو محصول شورولت و سدان لوکس اُپل، تازه واردهای فهرست ثبت سفارش گمرک

آزاد شدن واردات شورولت به ایران، تیتری است که این روزها به کررات در وب سایت های خبری درج می شود، اما واقعیت این است که معمولا فاصله معنا داری بین پلاک شدن یک خودرو جدید و ثبت شدن نامش در فهرست ثبت سفارش گمرک وجود دارد.

در ادامه این مطلب با دیجیاتو همراه باشید.

کراس اوور (شاسی بلند تک دیفرانسیل شهری) شورولت ترکس و هاچ بک کوچک آوئو که هر دو در سایر کشورها با برند دوو نیز عرضه می شوند، این دو محصول شورولت هستند که قرار است به کشورمان وارد شوند.

CHEV-1

همانطور که پیشتر نوشته بودیم، ترکس یک کراس اوور نسبتا ارزان قیمت است که عرضه آن با قیمتی کمتر از ۱۰۰ الی ۱۲۰ میلیون تومان در ایران بسیار بعید به نظر می رسد.

CHEV-18

در مقابل آوئو به لطف کسب نتایج مطلوب در تست تصادف، در بازار آمریکا با نام شورولت سونیک با قیمت ۱۵ الی ۲۰ هزار دلار عرضه می شود و رقبای شناخته شده ای چون فورد فیستا، مزدا ۲ و تویوتا یاریس را پیش روی خود می بیند.

CHEV-10

CHEV-11

با این حساب آوئو نیز در زمره هاچ بک های گران قیمت بازار خودرو ایران قرار خواهد گرفت و بعید است با قیمتی کمتر از ۸۰ میلیون تومان به بازار برسد.

CHEV-3

ترکس از یک موتور ۱.۸ لیتری استفاده می کند اما برای آوئو موتور ۱.۴ لیتری با قدرت احتمالی ۱۰۱ اسب بخار ثبت شده است، هرچند مدل توربو این خودرو در بازار آمریکا به فروش می رسد که با حدود ۱۴۰ اسب بخار قدرت، خودرو نسبتا چابکی به حساب می آید.

CHEV-15

در نهایت سومین خودرو تازه وارد در فهرست ثبت سفارش گمرک، اپل اینسگنیا یا ورژن آلمانی بیوک رگال است که یک سدان لوکس سایز متوسط محسوب شده و از موتور ۲.۰ لیتری توربو با قدرت احتمالی ۲۵۰ اسب بخار نیرو می گیرد.

CHEV-13

این خودرو به دلیل پلت فرم نسبتا قدیمی (تولید از ۲۰۰۸) در بازار جهانی محصول چندان رقابتی ای نیست ولی در بازار ایران در صورت عرضه با قیمت مناسب می تواند در بازه قیمتی ۲۵۰ الی ۳۵۰ میلیون تومان به انتخابی متفاوت و جذاب مبدل شود.

نظرات ۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato