کرک کردن بازی های پی سی تا دو سال دیگر غیر ممکن خواهد شد

کرک کردن بازی های پی سی تا دو سال دیگر غیر ممکن خواهد شد

به واسطه رعایت نکردن قانون کپی رایت، عده ی زیادی از مصرف کنندگان ترجیح می دهند تا با هزینه ای بسیار کمتر نسخه کرک شده بازی های ویدیویی را تهیه کنند. با این وجود، در ماه های اخیر شاهد کاهش عناوین کپی از سوی هکرها بودیم.

از دلایل اصلی این موضوع می توان به پیشرفت فناری DRM [مدیریت حقوق دیجیتال برای کنترل محتوا] و حضور قفل هایی مانند Denuvo اشاره کرد. این ویژگی، باعث شده تا یکی از گروه های کرک کننده چینی با نام ۳DM نسبت به آینده بازی های کپی نگران شود.

این گروه در طی بیانیه ای گفت:

با توجه به توسعه فناوری کدگذاری، شک دارم تا دو سال دیگر قابلیت شکستن قفل بازی را داشته باشیم.

۳DM در ادامه به توضیحاتی از عدم انتشار نسخه کرک شده عنوان Just Cause 3 پرداخت. براساس گفته آنان، مرحله آخر رمزگشایی قفل بازی بسیار سخت است. با این وجود، تمام تلاششان را خواهند کرد تا کار را به نتیجه برسانند. جاست کاز ۳، ماه گذشته عرضه شد.

فیفا ۱۵ از اولین عناوینی بود که پروسه هک شدنش به طول انجامید. شرکت EA که تاکنون از روش های زیادی برای جلوگیری از کرک شدن آثارش استفاده کرده بود، این بار تصمیم گرفت تا Denuvo را امتحان کند. حضور این قفل موجب شد تا انتشار کرکی معتبر برای بازی، شش ماه زمان ببرد.

پس از موفقیت های فیفا ۱۵ در زمینه هک نشدن، دیگر شرکت ها نیز کم کم به این قفل تمایل پیدا کردند. علاوه بر جاست کاز ۳، فیفا ۱۶ نیز از دیگر نمونه هایی بود که هنوز کرکی برای آن عرضه نشده است.

با توجه به گفته Thomas Goebls، مدیر بازاریابی کمپانی Denuvo، این قفل در حال پیشرفت بوده و روز به روز ناشران بیشتری به استفاده از آن جذب می شوند.

نظرات ۲۸

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato