سامسونگ با سرمایه گذاری ۷.۴۷ میلیارد دلاری نقشی پر رنگ تر در تولید آیفون های بعدی پیدا می کند [شایعه]

سامسونگ با سرمایه گذاری ۷.۴۷ میلیارد دلاری نقشی پر رنگ تر در تولید آیفون های بعدی پیدا می کند [شایعه]

آیفون هفت شاید یکی از اصلی ترین و حیاتی ترین کسب و کارهای اپل باشد، اما از این کسب و کار یکی از رقبای دیرینه ی این شرکت یعنی سامسونگ الکترونیکس نیز سودی کلان را نصیب خود می سازد.

کمپانی کره ای جدای از تجارت تلفن های هوشمندش ظاهراً در تولید آیفون بعدی نیز نقشی پر رنگ را ایفا خواهد نمود. آنها تا به امروز اقدام به تولید چیپ های حافظه، رم و پردازنده برای همتای آمریکایی شان کرده اند ولی گزارشی تازه در همین رابطه می گوید سامسونگ دیسپلی در آستانه ی همکاری با اهالی کوپرتینو قرار گرفته تا برای آیفون های آتی اقدام به ساخت پانل های OLED منعطف کند.

این گزارش می افزاید ظاهراً مذاکرات و بحث ها تا جایی پیش رفته که غول تکنولوژی کره ای در تفکر برای آغاز یک سرمایه گذاری بسیار کلان به سر می برد.

گفته می شود دو کمپانی با یکدیگر قراردادی اولیه را امضا کرده اند و حالا سامسونگ می بایست با صرف هزینه ای ۷.۴۷ میلیارد دلاری اقدام به توسعه ی کارخانجات تولید پانل های OLED خود نماید، تا این اطمینان برای اپل پدید آید که همکارش استانداردهای آنها را رعایت کرده و قادر است تقاضاها را به شکل سریع پاسخگو باشد.

پس از این سرمایه گذاری کلان، سامسونگ خواهد توانست در هر ماه ۳۰.۰۰۰ الی ۴۵.۰۰۰ ورقه OLED تولید نماید و شاید در ۲۰۱۷ با یک تزریق سرمایه و توسعه ی دوباره بازهم این ظرفیت افزایش یابد.

ضمناً‌ این احتمال نیز مطرح است که شاید سامسونگ امسال هم ۸۳۰ میلیون دلار هزینه نماید تا بتواند به میزان کافی نمایشگر OLED ساخته و تقاضاهای تولید کنندگان چینی را پاسخگو بوده و نیاز خودش برای ساخت موبایل های گلکسی اش را هم برطرف کند.

پیش از این گزارشی دیگر منتشر شده بود که اظهار می داشت شاید ال جی دیسپلی و سامسونگ در کنار هم مسئولیت ساخت پانلهای نمایشگری که اپل برای اسمارت فون های آتی اش نیاز دارد را بر عهده بگیرند، ولی حالا شواهد نشان می دهند که سامسونگ رفته رفته در حال بدل شدن به گزینه ی اول اهالی کوپرتینو بوده و ال جی ظاهراً از معادلات کنار گذاشته شده.

ویجیاتو

نظرات ۱۲

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato