همه چیز درباره آیفون 13
شبکه وای فای عمومی نیویورک از امروز فعال است

شبکه وای فای عمومی نیویورک از امروز فعال است

شبکه وای فای عمومی نیویورک از امروز فعال گردید. این شبکه از طریق چهار هاب مختلف در دسترس اهالی نیویورک قرار گرفته که در خیابان سوم بین خیابان های پانزدهم و نوزدهم قرار گرفته اند.

نخستین هاب شبکه LinkNYC در ماه دسامبر نصب گردید، اما امروز اولین روزی است که نیویورکی ها می توانند از این شبکه برای اتصال به اینترنت استفاده نمایند.

البته این شبکه فعلا در مرحله بتاست و پیش بینی شده که با توسعه اش، تغییراتی در آن ایجاد گردد، اما نسخه فعلی به مراتب سریع تر از بسیاری ارتباطات تجاری موجود برای شهروندان نیویورک است.

براساس تستی که توسط تیم ورج روی سرعت این شبکه انجام گرفت مشخص گردید که فرایندهای آپلود و دانلود در آن با سرعت هایی به مراتب بیشتر از ۳۰۰ مگابیت بر ثانیه انجام می گیرد.

کاربران برای اتصال به این شبکه به سمت یک صفحه لاگین هدایت می شوند و در آنجا از آنها خواسته می شود که آدرس ایمیل خود را وارد نمایند. مقامات رسمی شبکه LinkNYC اظهار داشته اند که این آدرس های ایمیل با هدف گردآوری اطلاعات دریافت می گردند و نه قرار است که فروخته شوند و نه اینکه با سازمان یا شرکتی به اشتراک گذاشته شوند.

لازم است اضافه نماییم که با یک بار لاگین به این شبکه، کاربر در سرتاسر محدوده پوشش به شبکه متصل خواهد بود و فرقی ندارد که فاصله اش تا نزدیک ترین هاب چقدر است.

قرار است که تا اواسط جولای، این شهر به ۵۰۰ هاب مجهز گردد و بعد از اتمام پروژه شمار آنها به ۷۵۰۰ دستگاه خواهد رسید. گفتنی است که هر هاب دربرگیرنده پورت های شارژ، امکان وبگردی از طریق نمایشگرهای تاچ و دو نمایشگر تبلیغاتی ۵۵ اینچی است.

نظرات ۱۷
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato