فروش هفتگی کنسول ها در ژاپن؛ اکس باکس وان تنها 99 دستگاه فروخت

فروش هفتگی کنسول ها در ژاپن؛ اکس باکس وان تنها 99 دستگاه فروخت

با وجود عدم موفقیت اکس باکس ۳۶۰ در سرزمین آفتاب، مایکروسافت حساب ویژه ای برای به دست آوردن دل ژاپنی ها با کنسول نسل هشتمی خود باز کرده بود. اما در همان هفته های ابتدایی شاهد استقبال ضعیف مردم این کشور از اکس باکس وان بودیم و انتشار عناوین گوناگون نیز تغییری ایجاد نکرد.

اکنون، با توجه به گزارشات منتشر شده از سوی Media Create، تعداد دستگاه فروخته شده کنسول مورد بحث در ژاپن به کمترین میزان خود رسید. این آمار، نشان می دهد اکس باکس وان از بازه ۱۱ تا ۱۷ ژانویه (۲۱ تا ۲۷ دی) تنها ۹۹ دستگاه فروخته است.

در ابتدای نسل قبل، مایکروسافت با ساخت عناوین ژاپنی پسند، سعی داشت تا فروش بیشتری برای اکس باکس ۳۶۰ در کشور یاد شده به ارمغان بیاورد. بدین ترتیب، قرار دادی با خالق سری فاینال فانتزی بست و آنان دو عنوان Blue Dragon و Lost Odyssey را برای کنسول نسل هفتم مایکروسافت ساختند.

این ترفند، موفقیت نسبی برای اکس باکس ۳۶۰ در ابتدای راه به همراه داشت؛ اما کاهش استقبال چشم بادمی ها در ادامه، کنسول مایکروسافت را به یک شکست خورده در ژاپن تبدیل کرد. همچنین، می توانید لیست پر فروش ترین کنسول های هفته گذشته این منطقه را در زیر مشاهده کنید:

  1. New Nintendo 3DS XL - فروش: ۳۰.۱۷۲
  2. PlayStation 4 - فروش:۲۵.۵۹۲
  3. PlayStation Vita - فروش: ۱۸.۲۰۲
  4. Wii U - فروش: ۱۵.۳۹۸
  5. New Nintendo 3DS - فروش: ۶.۲۴۱
  6. Nintendo 3DS - فروش: ۴.۷۹۷
  7. PlayStation 3 - فروش: ۱.۹۳۹
  8. Nintendo 3DS XL - فروش: ۱.۱۶۲

ویجیاتو

نظرات ۱۵

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato