سامسونگ در سال گذشته بیش از 14 میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه محصولاتش هزینه کرده

سامسونگ در سال گذشته بیش از 14 میلیارد دلار برای تحقیق و توسعه محصولاتش هزینه کرده

بر اساس گزارش آماری سال ۲۰۱۵ از طرف کمپانی پرایس واتر هاوس کوپرز که یکی از چهار شرکت بزرگ حسابرسی در جهان محسوب می گردد، سامسونگ در جایگاه دوم برترین شرکت هایی جای گرفته که در زمینه  تحقیق و توسعه به منظور تولید محصولات نو و خلاقانه هزینه های زیادی را تقبل می نمایند.

همان طور که می توانید در تصویر بالا ببینید، غول تکنولوژی کره ای با صرف ۱۴.۱ میلیارد دلار پس از کمپانی فولکس واگن (۱۵.۳ میلیارد دلار) در رتبه دوم فهرست خرج کننده های R&D قرار دارد.

بخش بزرگی از درآمد این شرکت آسیایی را اسمارت فون های پرچمدار و با کیفیت آن تشکیل داده اند اما این مسئله چندان برایش رضایت بخش نیست، از این رو با سرمایه گذاری در زمینه تحقیق و توسعه تلاش می نماید تا در حوزه های دیگر همانند عرضه چیپست و تلویزیون و ... که در حال حاضر یک سوم درآمد این شرکت را تشکیل داده اند نیز بتواند بیش از پیش رشد نموده و محصولاتی خلاقانه تر روانه بازار نماید.

در مقایسه باید گفت اپل با هزینه ی حدودا ۶ میلیارد دلار توانسته خود را به فهرست ۲۰ کمپانی برتر در این زمینه برساند.

در همین راستا، برخی از تحلیل گران حوزه فناوری این رشد کمپانی ساکن کوپرتینو را به دلیل سرمایه گذاری روی پروژه هایی همانند تولید «ماشین اپل» می دانند. اگر شرکت آمریکایی ذکر شده بتواند اینگونه محصولات را توسعه دهد، موفق خواهد شد تا تمرکز درآمد خود را از آیفون برداشته و در زمینه های دیگری نیز مشتری های وفادار پیدا نماید.

نظرات ۰
وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato