سود اندک ال جی دیسپلی در سه ماهه چهارم 2015 و برنامه هایش برای بازار پنل های OLED

سود اندک ال جی دیسپلی در سه ماهه چهارم 2015 و برنامه هایش برای بازار پنل های OLED

LG Display که در واقع از زیرشاخه های الجی محسوب می شود و نمایشگرهای مورد نیاز دستگاه های آن را تولید می کند چندی پیش گزارش مربوط به عملکرد مالی سه ماهه چهارم ۲۰۱۵ و همچنین جزئیات حسابرسی سالانه خود را منتشر کرد.

براساس این گزارش، سه ماهه آخر سال مالی گذشته دوران سختی برای ال جی دیسپلی بوده است اما این شرکت روی همه رفته، کسب و کار پررونقی در سال گذشته داشته.

طبق این گزارش، بین اکتبر و دسامبر سال ۲۰۱۵، سود عملیاتی ال جی دیسپلی ۵۰.۶ میلیون دلار (برابر با ۶۱ میلیارد ون) بوده است که کاهش فصل به فصل ۸۲ درصدی و همپنین کاهش سال به سال ۹۰ درصدی را برای آن نشان می دهد چراکه در سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۴، این شرکت سودی برابر با ۶۲۶ میلیارد ون را به ثبت رساند.

با این همه، درآمد ال جی دیسپلی در این بازه تنها ۱۰ درصد در مقایسه با سه ماهه چهارم سال قبل کاهش داشته است و اگر بخواهیم آمار و ارقام را به صورت سالانه بیان کنیم می توان اینطور نتیجه گرفت که سود عملیاتی این واحد رشد سالانه ۲۰ درصدی را تجربه کرده است و از ۱۳۵۷ در سال قبل به ۱۶۲۶ میلیارد ون در سال ۲۰۱۵ رسیده است.

ال جی اعلام کرده که کسب و کار آن از افت جهانی قیمت که به خصوص هم نتیجه ظهور رقبای چینی و محصولات ارزان قیمت آنهاست و همچنین چشم انداز نامطلوب اقتصادی تاثیر پذیرفته است.

علاوه بر این، ال جی دیسپلی به زودی خریدهای گران قیمتی را انجام می دهد و قرار است که سرمایه های هنگفتی را در راستای حرکت خود به سمت تولید نمایشگرهای OLED صرف نماید (که طبق برآوردهای این شرکت در سال های آتی تقاضا برای آنها زیاد می شود).

براساس گزارش جدید، این شرکت درصدد است تا ۳۸۰ میلیون دلار دیگر را هم در احداث کارخانه تولیدی جدید خود صرف نماید. بعد از این ولخرجی ها، ال جی دیسپلی از زیان خالص ۱۴ میلیارد ونی در سه ماهه اخیرش خبر داده و این در حالی است که یک سال قبل درآمد این شرکت برابر با ۳۸۹ میلیارد ون بوده است.

درآمد خالص سالانه ال جی دیسپلی هم برابر با ۱۰۲۳ میلیارد ون کُره اعلام شده که افزایش سال به سال ۱۲ درصدی را نسبت به رقم ۹۱۷ میلیارد دلاری سال قبل نشان می دهد.

همانطور که می دانید، ال جی دیسپلی برای واحد اسمارت فون الجی نمایشگر تولید می کند و در نتیجه واحد موبایل مستقیما از فعالیت های آن سود می برد.

گفته شده که ۳۲ درصد از فروش سال قبل این شرکت از محل پنل های ال سی دی آن بوده و با وجود آنکه ال جی به طور دقیق این نکته را مشخص نکره است، کم شدن سود واحد نمایشگر در سه ماهه سوم و چهارم احتمالا از کاهش فروش اسمارت فون های آن در بخش انتهایی سال نشأت می گیرد.

با نگاهی به ماه های آتی هم می توان اینطور گفت که ال جی دیسپلی انتظار افزایش تقاضا برای بهبود وضعیت ناخوشایند فعلی را در سه ماهه جدیدش ندارد اما همچنان بر آن است تا با سرمایه گذاری در واحد های تولید پنل های OLED اندکی این زیان ها را جبران نماید.

نظرات ۰

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato