پورشه 718 باکستر مدل 2017 رسما معرفی شد

پورشه 718 باکستر مدل 2017 رسما معرفی شد

شرکت معظم پورشه پس از ۲۰ سال استفاده مداوم از موتورهای ۶ سیلندر تنفس طبیعی، به سراغ نمونه چهار سیلندر توربوشارژ شده رفته است.

گرچه در دهه ۵۰ میلادی پورشه از چنین موتوری استفاده کرده است، اما موتور جدید مجهز به توربوشارژ است و این وسیله تفاوت عظیمی با آن مدل های دهه ۵۰ میلادی ایجاد می کند.

por-1

نسخه پایه باکستر از موتور ۲ لیتری چهار سیلندر تخت بهره خواهد برد که به کمک توربوشارژر قدرت خروجی برابر ۳۰۰ اسب بخار و گشتاوری معادل ۲۸۰ lb-ft تولید می کند.

por-14

نسخه باکستر S حجمی برابر با ۲.۵ لیتر دارد و قدرتی معادل ۳۵۰ اسب بخار و گشتاوری برابر با ۳۰۹ lb-ft تحویل چرخ های عقب می دهد.

por-12

این نسل از باکستر در حدود ۳۵ اسب بخار از نسل قبلی آن قوی تر است.

por-13

گیربکس مشهور پورشه با نام PDK که یک گیربکس هفت سرعته دبل کلاچ است، در این مدل هم استفاده شده و امکان شتاب گیری از صفرتا ۹۶ کیلومتر بر ساعت برای مدل معمولی و نسخه S را به ترتیب در ۴.۵ و ۴ ثانیه فراهم کرده است.

por-6

طراحی جدید و استفاده از چراغ های LED، وجه تمایز این مدل با نسل های قبلی باکستر است.

por-7

پورشه اذعان کرده  که قطعات جدید به کار رفته در این مدل بیش از هر زمان دیگری است.

por-4

فرمان برقی جدید هم از دیگر تغییرات بشمار می رود.

por=9

هر دو مدل این خودرو می توانند از گیربکس ۶ سرعته دستی هم بهره مند شوند. قیمت پایه اعلام شده نسخه معمولی معادل ۵۷.۰۵۰ دلار آمریکا و قیمت پایه نمونه S 69.450 دلار آمریکا اعلام شده است.

por-8

اولین رونمایی از این خودرو نمایشگاه ژنو خواهد بود و باید اعلام کرد که احتمال حضور این مدل به دلیل استفاده از موتوری با حجم کمتر از ۲.۵ لیتر در ایران زیاد است.

por-10

با توجه به سابقه نسبتا خوب حضور پورشه در ایران، شاهد حضور این مدل در خیابان های بالانشین تهران و دیگر شهرهای ایران خواهیم بود.

por-11

por-15

por-5

نظرات ۹

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato