سونی در فصل پاییز اخیر، 8.4 میلیون واحد پلی استیشن 4 فروخته است

سونی در فصل پاییز اخیر، 8.4 میلیون واحد پلی استیشن 4 فروخته است

کمپانی سونی در راستای انتشار گزارش مالی خود از سه ماهه سوم سال مالی ۲۰۱۶، اعلام کرده که کنسول نسل هشتمی پلی استیشن ۴، در این بازه زمانی به فروش ۸.۴ میلیون واحدی رسیده؛ این در حالیست که سونی در طی سال مالی ۲۰۱۵، به فروش کلی ۱۴.۸ میلیون واحدی رسیده بود و حالا در عرض سه ماه اخیر، به بیش از نیمی از آن رقم دست یافته است.

مدیران برند پلی استیشن سونی که حالا بیش از هر زمان دیگری از عملکرد و فروش ۳۶ میلیون واحدی کنسول نسل هشتمی خود راضی اند، اعلام کرده اند که انتظار دارند که تا پایان سال مالی ۲۰۱۷، به فروش کلی ۱۷.۵ میلیون واحد برسند.

انتشار این آمار و ارقام نشان می دهد که کمپانی ژاپنی سونی علی رغم ضرر و زیان قابل توجهی که در بخش موبایل متحمل می شود، درآمدی معادل ۴.۸۹ میلیارد دلار از فروش پلی استیشن ۴ کسب کرده و این روند موفقیت آمیز هم چنان ادامه دارد. در همین حال، الکترونیک آرتز نیز اعلام نموده که بنابر تحلیل ها انجام شده از سوی آنان، فروش اکس باکس وان حدود ۱۹ میلیون واحد بوده است.

در هر صورت، سونی برنامه های جاه طلبانه زیادی برای سال ۲۰۱۶ دارد و انتظار می رود که عملکردی بسیار بهتر از خود به نمایش بگذارد. هدست واقعیت مجازی پلی استیشن، توجه قشر عظیمی از گیمرها را به خود جلب کرده و می تواند کمکی شایان به فروش کلی پلی استیشن ۴ کند. از سوی دیگر عناوین انحصاری نظیر Uncharted 4: A Thief's End و The Last Guardian پلی استیشن ۴ را به رقیبی جدی برای مایکروسافت و اکس باکس وان بدل می کند.

نظرات ۴

وارد شوید

برای گفتگو با کاربران، وارد حساب کاربری خود شوید.

ورود

Digiato

رمزتان را گم کرده‌اید؟

Digiato